1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 13.03.2010, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Šunjić (Split), Dujela (Zadar), Gabrilo (Split)

Ante Jukić • subota, 13.03.2010.

Stadion uz Bosut i dalje je ostao neosvojiva tvrđava za sve momčadi koje su ove sezone gostovale u Vinkovcima. Cibalia je u 20. kolu HNL-a na svom terenu rezultatom 1:0 svladala Lokomotivu, a jedini pogodak postigao je iz kaznenog udarca krajem prvog poluvremena Željko Malčić...

Edin Husić
61'
17
Vlatko Šimunac
73'
28
Tomislav Mazalović
84'
Stanko Mršić
23
(do 76')
24
(do 46')
Roy Ferenčina

S obzirom na vremenske prilike koje su posljednjih dana vladale u Vinkovcima, igrače Cibalije i Lokomotive dočekao je sasvim solidan teren. Čak i predobar u odnosu na kvalitetu nogometa koji nam hrvatski prvoligaši serviraju iz tjedna u tjedan, rekli bi neki...

Prvih 45 minuta utakmice obilježio je Dino Kresinger, no sve do same završnice poluvremena nije to bila uopće dobra vijest za navijače Cibalije. Napadač domaćina je, naime, u 13. i 15. minuti propustio dvije odlične prilike, u kojima je zaista mogao i morao bolje reagirati. U prvom slučaju Kresinger je neometan pucao glavom s pet-šest metara ravno u naručje Kelave, dok je pet minuta kasnije s iste udaljenosti bio neprecizan nogom.

U 25. minuti Kresingeru se na listi najvećih promašivača Cibalije u prvom poluvremenu priključio Radotić, koji je odlično podvaljenu loptu Pavličića poslao "nebu pod oblake". Sve do same završnice prvog dijela izgledalo je kako će ovaj vinkovački dvojac bio upamćen po promašajima, no tada kao da su obojica odlučila ispraviti stvar - Radotić je u 38. minuti odigrao lijepu dugačku loptu, a Kresinger je u dvoboju s Borasom profesionalno iznudio najstrožu kaznu. Iako to nije bio najbolji udarac s bijele točke koji smo ikad vidjeli, Malčićeva lopta ipak se nekako dovukla do mreže i donijela Vinkovčanima zasluženih 1:0 nakon prvog dijela.

Primijetili ste kako o Lokomotivi u prvih 45 minuta nismo puno pisali, no to je isključivo zato što ni Zagrepčani nisu puno pokazali; točnije, nisu pokazali gotovo ništa. Gledateljima u Vinkovcima u nekoliko su navrata demonstrirali tek klasično HNL prenemaganje kod prekršaja i prigovaranje sucu, što je bila jedina stvar u kojoj nisu zaostajali za svojim domaćinima. Dakle, kad je to u pitanju, dvoboj u Vinkovcima bio je potpuno isti kao i većina utakmica koje imamo prilike gledati na nogometnim terenima diljem Hrvatske.

Prvu ozbiljniju prijetnju gostiju vidjeli smo u 59. minuti, kada je Havojić neprecizno pucao s 15-ak metara. Istina, bio je igrač Lokomotive u ovoj situaciji već u laganom padu, tako da je teško mogao uputiti bolji udarac. Pet minuta kasnije domaćini su uzvratili akcijom Malčić - Milardović, no udarac glavom ovog potonjeg otišao je preko gola.

Sve dvojbe oko pobjednika domaćini su mogli ukloniti u 72. minuti. Husić je lijepom loptom na lijevoj strani "otvorio" Lukačevića, čija prizemna dijagonala prolazi tik pored vratnice.

Do kraja utakmice vidjeli smo dosta nervoze, prekida i žutih kartona, a jako malo igre. Cibalia je u konačnosti zasluženo slavila rezultatom 1:0, no igra koju je prikazala u drugom dijelu ipak nije mogla zadovoljiti okupljene gledatelje. Lokomotiva je, pak, bila jednako loša gotovo cijelu utakmicu - Zagrepčani su za prolaznu ocjenu odigrali tek zadnjih 20-ak minuta, što im na kraju nije bilo dovoljno za ništa više od minimalnog poraza.