1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 13.03.2010, 15:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 1500
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Lončar (Virovitica), Hudika (Varaždin)

Matej Milanović • subota, 13.03.2010.

Istra 1961 je odradila očekivano u susretu 20. kola 1. HNL pobijedivši na svom terenu Croatiju iz Sesveta. Susret nije ponudio velika uzbuđenja, ali je dodatno zacementirao Sesvećane na dno tablice dok su Puljani poboljšali svoju poziciju u borbi za opstanak...

Sesvete
Istra 1961
Sesvete

(do 64')

(do 90')

Dragan Tadić
90'

Dino Dizdarević
68'

Petar Duspara
85'
5
Ivan Lovrić
88'
Goran Jerković

U Puli se očekivala napadačka igra domaćih koji su morali iskoristiti domaći teren protiv najslabije momčadi lige i doći do važnih bodova u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Croatia je također morala pobjediti kako bi barem malo povećala svoje minimalne šanse za izbjegavanje odlaska u drugu ligu.

Međutim, utakmica je ponudila sasvim drugačiju sliku. Nijedan od dva sastava nije pokazao dobru igru u prvom poluvremenu u kojem nije bilo većih prilika ni s jedne strane. To je dosta zabrinjavajuće za dva sastava kojima nužno trebaju bodovi i koji će teško imati bolju priliku da dođu do njih nego protiv direktnih konkurenata s dna tablice.

Nakon prvog poluvremena bez uzbuđenja istim se ritmom nastavilo i po povratku iz svlačionica. Utakmicu je u konačnici odlučio Dragan Župan koji je u 72. minuti našao put do protivničke mreže. Tim jedinim bljeskom Puljani su osvojili nova tri boda kojima su se maknuli s pretposljednjeg mjesta i kojima su ušli u skupinu od šest momčadi koje dijeli samo tri boda.

U idućem kolu će Istrani igrati kod Zagreba, još jedan susret od iznimne važnosti za Puljane. Sesvećani su pak na korak od ispadanja iz lige tim više što su izgubili od direktnih konkurenata i jedne od najslabijih momčadi prvenstva.