1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 20.03.2010, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.500

Ivana Strahija • subota, 20.03.2010.

U Zadru je trebala biti pokazana borba dviju podjednakih ekipa, no domaći su zahvaljujući malo i sreći ostavili doma sva tri važna boda.

Međimurci su u Zadar otputovali s parolom "ne izgubiti", no dogodilo im se upravo to. Prvi su gol primili već u šestoj minuti, i to zahvaljujući vlastitoj nespretnosti. Nakon kornera za Međimurce lopta je odbijena u polje, prihvaća je se Banović i šalje do Terkeša, koji prolazi između dva međimurska stopera i neobranjivo poentira za 1:0.

Tek u 16. minuti Međimurci su imali prvu priliku, nakon toga Eliomar razigrava Golubovića i Vuku, koji imaju jako dobre prilike, no ne koriste ih.

Do 34. minute igra je ujednačena, da bi potom lopta iz slobodnog udarca pogodila Golubovića u ruku, a glavni sudac bez pardona pokazuje na bijelu točku. Siguran je realizator Santini za 2:0.

U drugom dijelu susreta igra se između dva gola, jedina je veća akcija bila parada vratara Vuljanka u 52. minuti.

Trener Međimuraca Srećko Bogdan pokušava izmjenama Aganovića i Bratkovića za Limu i Žuljevića promijeniti stanje na semaforu, ali osim poluprilike Žuljevića konkretnog učinka nema.

"Razočaran sam rezultatom s obzirom na izjednačenost ekipa, očekivali smo barem bod. No, ostali su nam rezultati išli na ruku i nitko nam nije previše pobjegao, pa možemo sve to nadoknaditi", rekao nam je nakon utakmice sportski direktor Međimurja Miljenko Dovečer.