Šibenik pao i u Dubrovniku

Branko Barić • četvrtak, 25.03.2010.

Treće kolo lige za ostanak nije donijelo nikakva iznenađenja. Favoriti su ubilježili sigurne pobjede, a najuvjerljiviji bio je Split na gostovanju kod Dubrave…

Splićani su od prve minute dvoboja u Zagrebu krenuli ozbiljno i agresivno, te nagovijestili u kojem će se smjeru razvijati ova utakmica. Dubrava nije pronašla rješenja za splitske dalekometne šuteve, pa je na koncu poražena s 91:68. Prvo ime susreta bio je Ivan Mimica s 21 poenom, a sjajnu statistiku ostvario je i Jere Macuca sa 17 poena, osam skokova i čak pet blokada.

Borik je na svom parketu rutinirano svladao posljednjeplasiranu Kaštelu sa 76:63 i maksimalno se približio matematičkom osiguranju ostanka. Već nakon 15 minuta Zadrani su pobjegli na velikih 20 poena prednosti (35:15), pa su do kraja mogli malo i pustiti papučicu gasa, te dozvoliti gostima da ublaže poraz. Pobjednike je predvodio Mate Mrva s 21 poenom, dok je na drugoj strani Stjepan Tešija ubacio 13.

Važna utakmica odigrana je u Dubrovniku gdje je u goste stigao Šibenik. Šibenčanima je trebala pobjeda kako bi se mogli nadati sustizanju Gospara na četvrtom mjestu i izbjegavanju kvalifikacija za ostanak u ligi, ali to se nije desilo. Domaćini su krajem treće četvrtine slomili otpor protivnika i pobjegli na deset poena razlike, što im je omogućilo da utakmicu privedu kraju rezultatom 94:82 u svoju korist. Filip Krušlin ubacio je 20 poena za Dubrovčane, a pratio ga je Marko Radić s 19. Najraspoloženiji kod gostiju bio je Nikola Gaurina s 20 poena i sedam skokova.