Bundesliga, 28. kolo, 28.03.2010, 17:30 h
Hamburger SV

Raspucani branič porazio HSV

Borna Rupnik • nedjelja, 28.03.2010.

28. kolo Bundeslige zaključili su Borussia iz Mönchengladbacha i HSV, a sva su tri boda zahvaljujući preciznom Nizozemcu Roelu Brouwersu ostala domaćem sastavu...

HSV je niz od dvije utakmice bez pobjede produžio i na treću. Borussia je bila bolja minimalnim rezultatom i tako vjerojatno prebrinula većinu briga oko ostanka u ligi.

Nervozni povratak

Nakon teške ozljede križnih ligamenata na teren se vratio HSV-ov napadač Jose Paolo Guerrero. 26-godišnji Peruanac u igru je ušao u 63. minuti, umjesto Ruuda van Nistelrooija koji je nezadovoljno produžio u svlačionicu. Nakon manje od deset minuta prema Guerreru je oštro startao Thorben Marx te su zbog burne rasprave obojica dobili javne opomene.

Prvi dio dvoboja u Mönchengladbachu vrijedilo je pratiti samo na početku i kraju. U uvodnim minutama domaći su igrači dva puta testirali Franka Rosta, no HSV-ov je vratar bio na visini zadatka, dok je u samoj završnici pao jedini pogodak na susretu.

Nespretnost hamburške obrane u gužvi u šesnaestercu kaznio je nizozemski branič Roel Brouwers, najbolji strijelac kluba, koji je postigao već sedmi ovosezonski pogodak. Osim toga, Brouwers u Bundesligi od početka prvenstva nije propustio niti jednu jedinu minutu na terenu.

Gosti su u nastavku krenuli po izjednačenje, ali nisu imali prave ideje kako doći do njega. Najbliže je pogotku došao Jonathan Pitroipa, kojega je od slavlja dijelilo tek nekoliko centimetara, a spretnim je pokušajem zaprijetio i naš Mladen Petrić, no lopta je završila iznad gola. Petrić je odigrao svih 90 minuta.

U međuvremenu je i Borussia stvorila dvije-tri prilike za drugi zgoditak, no naposljetku je ostalo 1:0, čime je HSV ostao na četiri boda zaostatka za Werderom, odnosno pet za Borussijom iz Dortmunda.