Dugopolje natrag na vrhu

Vedran Babić • utorak, 30.03.2010.

Nije dugo trajao izostanak Dugopolja s čela trećeligaške ljestvice. U 22. kolu Dugopoljci su kod kuće s minimalnih 1:0 bili bolji od Jadrana (KS) i vratili se na vrh zahvaljujući remiju Raštana u Opuzenu. Do pobjede nije stigao ni trećeplasirani Uskok, a biogradski Primorac je doživio prvi domaći poraz.

Dva uzastopna poraza dobro su uzdrmala po mišljenju mnogih najbolju momčad 3. HNL - Jug, Dugopolje, koja je u prošlom kolu ispustila vodeće mjesto. Ipak, samo sedam dana kasnije stvari su se vratile na svoje mjesto. Raštane su remizirale u Opuzenu, a Dugopolje je kod kuće s 1:0 porazilo Jadran (KS) i vratilo se na vrh.

Igrači Ivana Katalinića su bili bolja momčad tijekom cijele utakmice, a u tome im je pomoglo i isključenje gostujućeg igrača Marina Gavranića krajem prvog dijela. Nakon nekoliko promašenih prilika, vodeći i jedini pogodak Dugopolja napokon je stigao 11 minuta prije kraja, a strijelac je bio Božidar Balić.

Nakon što su u prošlom kolu svrgnuli Dugopolje s vodećeg mjesta porazivši ga u Opuzenu, igrači Neretvanca ovaj put su zaustavili i Raštane odigravši 0:0. Šansi je bilo na obje strane, domaćini su posljednjih pola sata igrali s igračem manje, no neodlučeni rezultat ipak je najrealniji pa će se Raštane morati zadovoljiti s jednim bodom minusa u odnosu na Dugopolje, dok će Neretvanac ostati na sedmoj poziciji.

Zagora je u Klisu zaustavila trećeplasirani Uskok (1:1), inače najboljeg domaćina lige. Poslije devet minuta igre Jure Guvo je zabio za vodstvo domaćina, no Ivo Šupe donosi bod gostima u 58. I na utakmici u Pločama bilo je crvenog kartona. Zaradio ga je igrač Zmaja Josip Šolić u 69. minuti, a tri minute potom prvi topnik lige Frane Jerković pogodio je s bijele točke za pobjedu Jadrana 2:1.

Velebit je u Biogradu nanio prvi ovosezonski domaći poraz Primorcu. Bilo je 2:1, a pobjedničku kombinaciju sačinili su braća Klapan. Dado je asistirao Miru koji je pet minuta prije kraja donio Benkovčanima vitalna tri boda u borbi za ostanak i, zanimljivo, prvu gostujuću pobjedu u sezoni.

U borbi za isti cilj dubrovački GOŠK je propustio nekoliko vrlo izglednih prilika u remiju protiv Dinare (0:0), a bez pobjednika, ali s dva isključenja, završen je dvoboj između Neretve i posljednjeg Omiša (1:1). I konačno, Konavljanin je s tri pogotka u prvih devet minuta riješio utakmicu protiv Primorca 1929 (3:0).