Lideri bez krivog koraka

Vedran Babić • nedjelja, 11.04.2010.

Prve utakmice 25. kola 3. HNL - Jug nisu ponudile velika iznenađenja. Vodeće momčadi, Dugopolje i Raštane, novim su pobjedama samo nastavili svoju međusobnu bitku za naslov, a nakon dvije utakmice bez trijumfa, Uskok je napokon slavio kod kuće protiv davljenika Omiša.

Dojmljivom lakoćom nogometaši Dugopolja su arhivirali Velebit. Bilo je 4:0, a gosti su se u zaostatku našli već u četvrtoj minuti (Bajamić). Isti igrač zabio je gol i u četvrtoj minuti nastavka, a pobjedu su uvjerljivom pogocima u završnici učinili Rajčić i Škorput.

Zbog prošlotjednog incidenta u svlačionici Jadrana iz Kaštel Sućurca u kojoj je došlo do strujnog udara zbog kojeg su dva mlada nogometaša Neretvanca završila u bolnici, susret između Jadrana i Raštana odigran je u Parku mladeži, inače domu drugoligaša RNK Split. Drugoplasirana momčad lige na kraju je slavila dvostrukog strijelca Marka Gospića, koji je precizan bio u 31. i 55. minuti za 2:0. U 63. Kapitanović je s bijele točke smanjio na 2:1, no više od toga "domaćini" nisu mogli, a jedan od razloga je i isključenje njihovog igrača Jerčića.

Vezane vijesti

Raštane sada za poraz ne znaju u posljednjih osam utakmica (zadnji poraz početkom prosinca) i već su istakli svoju kandidaturu za plasman u Drugu ligu. Za vodećim Dugopoljem i dalje zaostaju samo jedan bod, a u sljedećem kolu na svom terenu dočekuju Neretvu, koja je s Jadranom LP odigrala 1:1. Dugopolje je, pak, slobodno.

Bivši hajdukovac u Klisu

Nakon poraza u Stobreču u prošlom kolu, trener Uskoka Siniša Turković podnio je ostavku, a na njegovo mjesto sjeo je nekadašnji igrač Hajduka Dean Računica.

Uskok je dočekao pravu priliku da protiv fenjeraša Omiša prekine seriju od dvije utakmice bez pobjede. Klišani su slavili s 3:1, a svi pogoci pali su u svega 12 minuta prvog poluvremena. Guvo je u 30. načeo goste, a u 37. i 39. Guć je dvama pogocima praktički riješio utakmicu. U 42. Šarić je smanjio zaostatak Omišana na 3:1, a iako su od 67. minute igrali s igračem više zbog isključenja Pelivana, gosti nisu uspjeli ugroziti pobjedu treće momčadi lige.

Hat-trickom Zorana Karamatića Konavljanin je s 3:1 porazio Zmaj, a Primorac iz Biograda i Zagora podijelili su bodove (2:2). Lazarevski je u 12. minuti zabio za vodstvo domaćina, no Škomrlj i Bavčević do 63. minute preokreću rezultat u korist gostiju iz Unešića. Ipak, bod petoj momčadi lige donosi Lazarevski svojim drugim pogotkom 16 minuta prije kraja.