Dugopolje blizu naslova

Vedran Babić • nedjelja, 02.05.2010.

Južni ogranak Treće HNL mogao bi vrlo skoro dobiti svoga prvaka. Naime, nakon što su remizirale s Velebitom Raštane su prepustile vodstvo Dugopolju koje sada ima dva boda više i utakmicu više, a do kraja prvenstva je još pet kola. Igrači Ivana Katalinića "petardom" su ispratili Omišane.

Koliko važnim će se pokazati 29. prvenstveno kolo u borbi za naslov prvaka tek ćemo vidjeti, no zasigurno da će ono ostaviti traga na konačnoj ljestvici. Raštane su i prije gostovanja u Benkovcu bile u podređenom položaju zbog utakmice manje, a neodlučenim ishodom (1:1) napravile su još jedan korak unatrag u pokušaju zaustavljanja favoriziranog Dugopolja. Protiv Velebita Raštane su povele pogotkom Burčula u 22. minuti, no Šarlija je početkom nastavka zabio za 1:1 i rezultat se više nije mijenjao.

Dugopolje je, pak, na svom stadionu Hrvatskih vitezova s 5:0 deklasiralo fenjeraša Omiš koji će teško izboriti ostanak u ligi. Već poslije 16 minuta bilo je 2:0, a svi pogoci pali su do 51. minute. Dvostruki strijelci bili su Ante Barać i Božidar Balić, a jedan pogodak zabio je i Tomislav Brnadić. Dugopoljcima je to sedma uzastopna pobjeda i sada je već teško očekivati da će ih itko zaustaviti na putu prema Drugoj ligi.

Trećeplasirani Uskok je također u dobroj formi. Klišani su pod vodstvom novog trenera Deana Računice upisali četvrtu pobjedu u zadnjih pet utakmica i primakli se na samo četiri boda od Raštana uoči međusobnog okršaja sredinom sljedećeg tjedna. Junak utakmice protiv Konavljanina bio je Alen Guć, strijelac obaju pogodaka u 44., odnosno 70. minuti.

Primorac je pred svojim navijačima prekinuo crnu seriju od sedam utakmica bez poraza. S 3:1 poražen je Jadran LP, a sve bitno dogodilo se u drugih 45 minuta. Vodstvo domaćina (Pedišić) anulirao je Majić, no u razmaku od četiri minute Mišlov (72.) i Tokić (75.) ipak donose tri boda Biograđanima.

Hrvace su protiv Neretve ostvarile drugu najuvjerljiviju pobjedu u cijelom prvenstvu. Bilo je čak 7:0, no za jedan gol efikasniji bio je Jadran (KS) u 22. kolu protiv GOŠK-a. Vodeći pogodak pao je tek u 40. minuti, a posljednji pet minuta prije kraja. Josip Kozina je zabio hat-trick, Božinović je pridodao dva gola, a Domazet - Lošo i Tomić po jedan.

Jadran (KS) i Zagora su podijelili bodove (1:1), a Neretvanac i GOŠK su ubilježili domaće pobjede. Opuzenci su s 3:1 nadjačali Primorac 1929, dok su Dubrovčani s 2:0 bili bolji od Zmaja.