Dugopolje potvrdilo naslov

Vedran Babić • ponedjeljak, 24.05.2010.

Visokom pobjedom 5:0 protiv Konavljanina Dugopolje je osiguralo naslov trećeligaškog prvaka u južnom ogranku HNL-a i sada se može okrenuti pripremama za nastup u Drugoj ligi. Njihovi glavni konkurenti za naslov, ali ne i promociju u viši rang, Raštane, prokockale su vodstvo od 2:0 i ostale bez bodova u Unešiću te će se morati zadovoljiti drugim mjestom.

Vrlo efikasno bilo je pretposljednje kolo. U osam susreta palo je čak 38 golova, što je gotovo pet u prosjeku. Upravo toliko postignuto je na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju gdje je istoimeni domaćin s 5:0 protiv Konavljanina potvrdio titulu i tako opravdao unaprijed zadani status glavnog favorita ovog natjecanja.

Goste je već u osmoj minuti načeo Božidar Balić, a u 28. na 2:0 je povisio Ante Barać. Do 75. rezultat se nije mijenjao, a onda je do kraja susreta Hrvoje Balić postigao još dva gola, a posljednji peti Ivan Čeliković u 90. minuti za početak velikog slavlja momčadi Ivana Katalinića, koja u zadnjem kolu gostuje u Klisu kod Uskoka.

Jedini koji su mogli prolongirati feštu Dugopolja bili su nogometaši Raštana, no oni su usprkos početnom vodstvu od 2:0 poraženi s 3:2 na gostovanju u Unešiću kod Zagore. Drugoplasirana momčad lige je već poslije devet minuta vodila 2:0 (Batur, Gregov), no u 23. Emer je smanjio na 2:1. Konačan preokret dogodio se u samoj završnici utakmice kada je prvo Borozan poravnao na 2:2 u 82. minuti, a onda i Alfirević pogodio za pobjedu domaćih u 89.

Omiš ostaje u ligi

Odlične vijesti za klub iz Omiša stigle su iz vrha HNS-a. Naime, nakon što je Trogir zbog financijskih problema bio prisiljen odstupiti iz lige, ove sezone iz južnog ogranka 3. HNL neće ispasti nitko. Ta vijest najviše će obradovati upravo spomenute Omišane koji će natjecanje završiti na posljednjem, 17. mjestu.

Raštane će tako ligu završiti na drugom mjestu, a Uskok na trećem. Klišani nisu bili posebno raspoloženi u Dubrovniku te su od pretposljednjeg GOŠK-a doživjeli poraz 4:2. Kovačić i dvaput Hodžić su zabili za 3:0 domaćina na poluvremenu, no Grbeša je s dva pogotka do 59. minute vratio goste u igru. Ipak, 11 minuta prije kraja Ničetić je po četvrti put zatresao mrežu Uskoka i potvrdio pobjedu Dubrovčana.

U dvoboju dvaju Jadrana pobjedu je odnio domaćin, onaj iz Kaštel Sućurca. On je s 3:2 bio bolji od "brata" iz Ploča. U ovoj utakmici domaćin je na poluvremenu imao dva gola prednosti pogocima Gavranića i Kapitanovića, ali su gosti već u prve četiri minute nastavka izjednačili na 2:2. Pobjednički pogodak za domaćina postigao je opet Kapitanović 15 minuta prije kraja.

Pet pogodaka viđeno je i u Kninu gdje je Dinara s 3:2 nadvisila Zmaj. Svi pogoci pali su u posljednjih pola sata, a onaj pobjedonosni za Dinaru postigao je Ljupko Vrljić u 87. minuti. Sadržajna utakmica odigrana je i u Biogradu gdje je domaćin Primorac s 3:2 izgubio od Hrvaca. Osim pet pogodaka, gledatelji su mogli vidjeti i po jedan crveni karton na svakoj strani.

Neretvanac je s minimalnih 1:0 bio bolji od Neretve golom Zonjića već u petoj minuti, dok su Velebit i Omiš remizirali odigravši 3:3. Domaćin je vodio 1:0 i 2:1, a gost 3:2, da bi Barnjak u 77. minuti ipak postavio najpravedniji rezultat za podjelu bodova.