1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 28.08.2010, 20:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.500
Suci: Damir Batinić, Hrvoje Barišić, Vlatko Lončar (svi Osijek)

Ivana Strahija • nedjelja, 29.08.2010.

Do danas neporaženi Zagrebaši u Zadru su doživjeli neugodno buđenje, momci Dalibora Zebića u mrežu su im smjestili dva gola. Smanjenje rezultata na 2:1 Zagrebašima nije bio melem na ranu.

Igor Banović
76'
4
Šime Gregov
81'
13
Niko Peraić
90'
Ivan Parlov
46'
22
Xhevahir Sukaj
64'
21
Ivica Džolan
78'
Ivo Šušak

Iako su u Zadar otputovali kao favoriti, momci Ive Šuška vratili su se bez bodova. U najavi je trener bijelih iz Zagreba rekao: "Obveza nam je da budemo dobri jer u zadnjoj utakmici nismo bili takvi i na neki način ovo mora biti iskupljenje za tu našu slabu utakmicu", no to nisu učinili. Čak dapače, utakmica u Zadru Zagrepčanima može biti dobrodošlo buđenje, koje će im u prvenstvenoj pauzi biti vodilja za popravak svega onog što ne štima u njihovim redovima.

Da su pravi domaćini Zadrani pokazuju od prve minute utakmice, kad su krenuli s opsjedanjem gostujućeg gola. Dlanove na Stanovima zagrijao je svega par minuta od početka Santini, koji je efektno loptu poslao pod samu prečku zagrebačkog gola, nakon dodavanja Bilavera. Pljesak je zavrijedio i Zagrebov vratar Višić, skrenuvši loptu s njenog puta. Napade na gostujuću mrežu nastavljaju Con i Pezo, a u 13. minuti Zadru se upornost i isplatila.

Tada je Mršić izveo korner,a lopta nakon malo odbijanca u gostujućih 16 metara završava kod Šare, a on točno zna kamo je treba poslati da bi se rezultat promijenio u 1:0.

Šok je Zagrepčane konačno natjerao na akciju, pa nedugo po primljenom pogotku James iskušava reflekse domaćeg vratara Ježine, a ovaj polaže ispit obrane mreže s odličnom ocjenom. Ivanković je također pokušao stvoriti priliku za Medića, koji je u odličnoj poziciji pred zadarskim vratima, no njegov je udarac glavom preslab da bi bilo opasnije ugroze domaće mreže.

Ponovno se tada u igru vraćaju domaći te koriste priliku za protunapad. Lopta točno ide od Begonje do Mršića, kojem nitko ne može prepriječiti put, pa on bez problema upošljava Bilavera, koji matira Višića za 2:0.

U drugom poluvremenu Stanovi gledaju nadigravanje Zadra i Zagreba, prilike imaju za domaću stranu Pezo i Mršić, a za goste iz Kranjčevićeve se na udarce odlučili Krstanović i Sukaj. Upravo je potonji devet minuta pred kraj konačno uspio promijeniti rezultat. Njegov udarac s 25 metara u rašlje bio je za Ježinu neobranjiv.