1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 28.08.2010, 20:15 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 2.500
Suci: Igor Pristovnik, Modrić, Olujić (svi Zagreb)

Antonija Pavlić • subota, 28.08.2010.

Riječani su i nakon šestoga kola Prve HNL neporažena momčad! Ovoga su vikenda na Kantridi s 2:1 pobijedili Slaven Belupo te sa 16 bodova, ali i utakmicom više od Hajduka, zasjeli na čelo prvenstvene ljestvice.

Kišom okupani navijači na riječkom su stadionu prvoj prilici svjedočili u 8. minuti. Mateas Delić nekako su uspio othrvati napadima svoga čuvara i izaći sam pred Roberta Lisjaka, no umjesto šutiranja odlučio je na rubu kaznenog prostora uposliti Stjepana Poljaka. Odlična šansa otišla je u nepovrat jer Slavenov veznjak nije uspio niti stići na tu loptu.

U 13. minuti blaga inicijativa farmaceuta prekinuta je udarcem Ivana Rodića s ruba šesnaesterca, no na pravom se mjestu našao njegov imenjak u redovima gostiju. Desetak minuta kasnije isti je igrač pokušao i glavom, ali ponovno je uspješniji njegov koprivnički "pandan".

A tada, akcija iz snova i Štrok za riječko vodstvo! Na semaforu je počela teći 32. minta kada je Andro Švrljuga dubokom loptom s polovice igrališta u šesnaestercu gostiju uposlio Radomira Đalovića, on je loptu prsima spustio na nogu Hrvoju Štroku, a potonji je iz prve precizno pogodio desni Rodićev kut. Krenuli su bijeli od toga trenutka nezaustavljivo prema vratima farmaceuta, u 38. minuti ponovno je pucao Štrok, ovoga puta iz poluvoleja s 20-ak metara, međutim sjajnom parabolom Rodić je loptu izbacio u korner.

Poluvrijeme je završeno u miroljubivom tonu, momčadi su sa zatišjem otišle na predah, ali u potpuno se drukčijem tonu vratile na teren. Odmah na početku nastavka Đalović je imao fantastičnu prigodu iz jedanaesterca povisiti rezultat, nakon što je Rodić nepropisno zaustavio svoga riječkog imenjaka, koji je pak po sklizavom terenu pobjegao Slavenovu kapetanu Kokaloviću. No, kako je orno tvrdio da kontakta nije postajalo, tako je i - obranio Đalovićev pokušaj i svoju momčad održao u igri i lovu na izjednačenje.

U 63. minuti s Vojnovićevim udarcem glavom poslije nabačaja Delića krenuo je pak gotovo dvadesetminutni koprivnički "uragan". Tri minute kasnije Maras je prošao nekoliko igrača na lijevom boku, Lisjak odbio u korner, da bi minutu kasnije poslije Vojnovićeva ubačaja Rogulj pucao glavom, a riječki golman raščistio loptu koja je već "plesala po crti".

Nakon dubokog ubačaja u 70. se minuti iza obrane bijelih prišuljao Tomislav Bušić, no ponovno nije uspio zabiti - njegov je udarac iz teške pozicije ukrotio riječki čuvar mreže. Uslijedilo je desetak minuta zatišja, a zatim smo ušli u period u kojem se trebalo odlučiti pobjednika. Bilo je, naime, jasno da se niti jedna momčad neće zadovoljiti s bodom.

I dogodilo se to već u 81. minuti. Nakon kornera Čavala pucao je Stepčić, ali Rodić izbio u korner. S druge je strane nabacio Štrok, Đalović petom s prve vratnice asistirao Kreilachu, a njemu je ostalo samo loptu ugurati u mrežu.

U posljednjim je minutama Slaven propustio još nekoliko solidnih prigoda za izjednačenje; u drugoj minuti sudačke nadoknade Lisjak je otišao u prazno na skraćeni korner Poljaka, ali Kokalović nije uspio na petercu dobro zahvatiti loptu, da bi u nastavku akcije odličnu prigodu imao Mujanović, no s desetak je metara loptu poslao daleko pored gola.

Začuo se posljednji sučev zvižduk i Kantrida je mogla početi slaviti. Nikada Rijeka ovako dobro nije startala u prvenstvo (pet pobjeda u šest nastupa), a prije nedjeljnih je utakmica Hajduka i Dinama zasjela i na čelno mjesto prvenstvene ljestvice. Slaven je pak doživio i treći poraz u nizu, što će ih dodatno spustiti u poretku nakon odličnog starta i tri nizane pobjede (Šibenik, Inter, Zadar).

• Obrisan korisnik29.08.2010. u 13:11
    hyper-white ti si iz Dalmacije? naravno nadam se i ja pobjedi Splita nad hajdukom :D
  • Obrisan korisnik29.08.2010. u 05:30
    Istina.A imaju i jebački start do sada,iako je dio cile priče malo ušićaren i na sriću.Ipak,Nenad Gračan je iskusan majstor,dobro je posložija ekipu ove sezone i bit će tvrd orah,iako san u ovoj utakmici navija za Slaven,i ža mi je da nisu došli bar do boda,s obzirom na to da su odigrali odlično 2... [više na forumu]
  • cameosis29.08.2010. u 05:27