Uvjerljivi start Raštana

Vedran Babić • utorak, 31.08.2010.

Odigrano je prvo kolo Treće HNL - Jug. Poslije prvih 90 minuta jasno se vidi da će glavni favorit za promociju u viši rang biti Raštane, koje su startale efikasnom pobjedom u Prološcu kod novog trećeligaša Mladosti. Uskok je remizirao u Kninu dok su dva Primorca bila uspješna u domaćim utakmicama.

Pobjedom 4:2 u gostima kod Mladosti iz Prološca nogometaši Raštana istaknuli su kandidaturu za ulazak u Drugu ligu. Možda i najveći favorit ove sezone u ranoj je fazi poveo 2:0 pogocima Tičaka i Mišlova da bi Bilić smanjio na 2:1. Ipak, na odmor se odlazi s rezultatom 3:1 za goste, a strijelac je bio Burčul. U 78. minuti Čačić pogađa za 4:1, a konačnih 4:2 postavlja Maruna autogolom.

U Kninu, gdje je Uskok gostovao kod Dinare, nije bilo golova i to je bila jedina takva utakmica u prvom kolu. Hrvace su pogotkom Matasa devet minuta prije kraja osvojili tri boda protiv Konavljanina, a Neretva je u Metkoviću istim rezultatom, ali pogotkom Majića u 19. minuti, porazila Jadran Luku Ploče.

1:0 bio je konačan rezultat i na utakmici Neretvanac - Jadran (KS), a jedini strijelac bio je kapetan domaćih Mate Zonjić. Omiš je preko Špalete, Žilića i Ljute s 3:0 nadigrao Zagoru, a istim rezultatom stobrečki Primorac 1929 bio je bolji od dubrovačkog GOŠK-a. Apsolutni junak bio je trostruki strijelac Ivan Čurić.

Drugi novopečeni trećeligaš, Zmaj iz Blata, poražen je 2:0 u Biogradu kod Primorca (Marković, Moravčić), a neuspješan je bio i makarski Zmaj, koji je kod kuće s 3:1 izgubio od Velebita.