Osam golova u Pločama

Vedran Babić • ponedjeljak, 13.09.2010.

Okončano je i četvrto kolo 3. HNL - Jug. Raštane su još jednom pobjedom zadržale tri boda prednosti ispred Velebita, koji je s četiri gola ispratio Mladost. Uskok je i dalje bez trijumfa u novoj sezoni dok su uz Raštane jedina neporažena momčad Hrvace. Najefikasnija utakmica odigrana je u Pločama gdje je postignuto čak osam golova.

Samo 27 minuta trebalo je Raštanama da protiv Neretvanca riješe sve dileme oko pobjednika. Pogocima Srzentića u trećoj te Burčula u 23. i 27. minuti domaćin je upisao i četvrtu pobjedu, nanijevši Opuzencima prvi ovosezonski poraz.

S maksimalnih 12 bodova glavni favorit lige ima tri boda više od prvog pratitelja Velebita, koji je s 4:0 deklasirao Mladost. Već poslije 16 minuta bilo je 3:0 (Bulat, Grbavac, Ivković), a konačnih 4:0 postavio je Kolić u 44. Momčadi iz Prološca, koja se plasirala iz Četvrte lige, ovo nije start kakav je priželjkivala - poslije četiri utakmice ima tek jedan osvojeni bod i morat će brzo početi pobjeđivati ukoliko želi izbjeći borbu za ostanak.

Osim Raštana, poslije četiri kola neporažena je i momčad Hrvaca, koja je u ovom kolu remizirala kod kuće s Neretvom (0:0). Prava suprotnost toj utakmici bio je duel između Jadrana LP i Primorca (B) u kojem je palo čak osam golova, od čega šest u gostujućoj mreži. Junak domaće pobjede bio je trostruki strijelac Karamatić, a ostala tri gola zabili su Čotić, Vukušić i Dabić. Strijelci za Biograđane bili su Šarlija i Batista.

Stobrečki Primorac 1929 nastavlja svoj odličan start u sezonu. Kod kuće protiv Zmaja ostvario je već treću pobjedu dok su Makarani doživjeli treći poraz te se nalaze na neočekivanoj pretposljednjoj poziciji. Kirevski je u 38. doveo domaćina u vodstvo, a 11 minuta prije kraja Čurić je potvrdio slavlje Primorca.

Kliški Uskok također još uvijek ne zna za pobjedu iako je prošle sezone krojio vrh ljestvice. Protiv Konavljanina u gostima je remizirao (1:1) i zauzima skromno 16. mjesto. U ostale tri utakmice tri domaće pobjede.

GOŠK je u Dubrovniku porazio Omiš 2:1 pogotkom Begića u 90. minuti, Zagora je s 2:0 bila bolja od Dinare dok je Zmaj iz Blata ostvario premijernu pobjedu u trećeligaškom društvu savladavši Jadran iz Kaštel Sućurca 3:1. Gosti su poveli preko Zolote, no Franulović, Žaknić i Bačić preokrenuli su rezultat u korist domaćina.