Europska liga, skupina G, 1. kolo, 16.09.2010, 21:05 h
Anderlecht 1:3 Zenit
Zenit

Zenit na krilima Keržakova

Vedran Babić • petak, 17.09.2010.

Zenit je identičnim rezultatom poput AEK-a slavio u prvom kolu skupine G Europske lige. Ruski predstavnik je na gostovanju kod Anderlechta pobijedio s 3:1, a junak je bio trostruki strijelac Aleksandr Keržakov.

Anderlechtova šestomjesečna serija neporaženosti na domaćem terenu došla je kraju protiv Zenita. Već u osmoj minuti Aleksandr Keržakov je dao naslutiti takav razvoj događaja kada je bio precizan glavom.

Drugi pogodak povremenog ruskog reprezentativca stigao je u 33. minuti, a pred kraj prvih 45 minuta zapečatio je utakmicu svojim trećim pogotkom. U nastavku Zenit je očekivano spustio papučicu gasa i dopustio domaćinu inicijativu.

Ona je urodila nekolicinom prigoda od kojih je samo jedna realizirana kada je u 66. minuti Juhasz postavio konačnih 3:1. Momčad iz Bruxellesa nije započela skupinu kako je očekivala i sada se mora vaditi u Splitu 30. rujna. I Hajduku je ta utakmica praktički ključna i sigurno nas očekuje otvorena utakmica s obje strane.

Spomenimo još kako je nastup upisao i naš Ivica Križanac, koji je za Zenit u igru ušao u 90. minuti.