Rijeka se izvukla u Nuštru, Slaven minimalno

Borna Rupnik • srijeda, 22.09.2010.

Rijeka, Cibalia, Zagreb i Slaven Belupo očekivano su pronašli svoje mjesto u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa, no uglavnom im nije bilo lako. Posebno je zanimljivo bilo u Nuštru, gdje je Nosteria ozbiljno zabrinula donedavno vodeću momčad prvenstva...

Slaven Belupo dugo se u Opatiji mučio s istoimenim domaćinom, i to veći dio susreta sa samo desetoricom na terenu. Naime, u 27. minuti zbog povlačenja za dres izravni crveni karton dobio je kapetan Elvis Kokalović i ostavio svoje igrače na mukama.

No, dobar otpor Opatije, koja je imala i nekoliko prilika za pogodak, ipak je slomio Aljoša Vojnović u 82. minuti utakmice te osigurao Koprivničanima nastavak natjecanja.

Pjesnici iz Kranjčevićeve također su dugo čekali na potvrdu svog prolaska. U Vrbovcu je prvu povratničku pobjedu Luke Pavlovića najavio Marin Oršulić u 78. minuti, a prolaz je potvrdio Xhevahir Sukaj duboko u sudačkoj nadoknadi vremena.

Cibalia je svoj dio posla protiv Rudeša obavila znatno bezbolnije. Mrežu domaćina načeo je Krešimir Prgomet već u desetoj minuti, a vodstvo Vinkovčana udvostručio je Ivan Grgić dvije minute prije odlaska na odmor.

Konačnih 3:0 postavio je Ivan Baraban, koji je zamijenio upravo strijelca Prgometa, u samoj završnici dvoboja.

Za čime ima žaliti Nosteria iz Nuštra, koja je u prvom dijelu zahvaljujući Josipu Sabljiću i Domagoju Knezu povela protiv Rijeke rezultatom 2:0. Smanjio je Sandi Križman u 35. minuti utakmice, a sve je dodatno zakomplicirao Ivan Rodić isključenjem još prije kraja prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku Antonini Čulina s dva uzastopna gola preokreće na 3:2, dok Sandi Križman zaključuje priču svojim drugim golom za završnih 4:2.

• Obrisan korisnik23.09.2010. u 09:11
    Ne morate davati Vrbovcu minuse kad ne znate o čemu se radi. Sudil je nepostojeći penal za Zagreb minutu prije kraja...da ne bi slučajno iz kakve kontre ispalo 1:1...
  • ri5gile22.09.2010. u 21:29