Liga prvaka - Skupina D, 1. kolo, 23.09.2010, 18:00 h
CSM Constanta 23:33 RK Zagreb
RK Zagreb

Odličan start Zagreba

Ivana Strahija • četvrtak, 23.09.2010.

U Rumunjskoj su naši prvaci odlično startali u novu sezonu Lige prvaka. S visokom su razlikom od +10 Zagrebaši pobijedili, najviše zahvaljujući izuzetno dobro raspoloženom golmanu Šegi na golu, ali i letećem Vukiću koji je bio najbolji Zagrebov strijelac.

Tek su u osmoj minuti naši predstavnici u najjačem rukometnom klupskom natjecanju postigli prvi gol, nakon što je Toma uspio prevariti Šegu u brzom kontranapadu. Za 1:1 pogađa Horvat na dodavanje Kopljara, a nakon toga Zagrebaše više nitko nije mogao zaustaviti.

Toliko su vladali parketom u rumunjskoj Constanti da ih ni isključenje dva igrača, Horvata i Valčića, u 10. i 11 minuti, nije uspjelo skrenuti s pravog puta, a Balić i Kopljar s dva igrača manje tresu mrežu iza nemoćnog Papescua za 1:4. Na muke Šego stavlja rumunjske strijelce, koji ionako imaju problema s preciznošću.

Neugodno je za Zagreb bilo tek strogo kažnjavanje Gojuna u 21. minuti susreta, koji je zahvatom rukom na vrat zaustavio Csepreghiu. Gojun je dobio direktni crveni karton, te je ostatak susreta gledao s tribina.

Ni to ne zaustavlja Zagrebaše, u punjenju mreže Rumunja izmjenjuju se Horvat i Vukić. Pokušao je trener Constante, srpski stručnjak Jovica Cvetković, i s čvrstim flasterom na Baliću, ali ni to ne pomaže rumunjskim rukometašima. Tek je pred kraj poluvremena Papescu povezao dvije obrane. No, Zagreb je poluvrijeme zaključio na 56 posto realizacije nasuprot 42 posto Constante, dok je najbolji strijelac tog dijela bio Vukić sa šest golova.

Nakon 15:9 za CO Zagreb u prvom dijelu ista se priča nastavlja i u drugom. Do +10 Zagreb stiže u 43. minuti (13:23), a u jednom trenu naši rukometaši imaju i +12 (18:30), pa je jasno da se Rumunji nikako nisu mogli vratiti u igru.

U samoj završnici svoje je mjesto na golu Šego prepustio Pešiću, a zadnja dva gola utakmice postižu Toma i Mocanu, za konačnih 23:33.

Visokom pobjedom od +10 Zagreb se vinuo nakon prvog kola na čelo ljestvice skupine D. Zbog pomalo nezgodnog ždrijeba Zagreb i iduća dva kola igra u gostima, 2. listopada gostuje u Sarajevu kod Bosne Irfana Smajlagića, dok 7. listopada ide u St. Petersburg, k debitantu lige koji je uspio iznenaditi u prvom kolu BiH predstavnike u Ligi prvaka.

Prvi domaći susret Zagrebaši igraju 16. listopada, protiv Ciudad Reala.

• Obrisan korisnik25.09.2010. u 14:17
    BRAVO U SVAKOM SLUČAJU! Šego s obranom je dobio tekmu! Tema Vukić-Štrlek.. Vukić je dobro izgledao i sviđa mi se šta se nije sprdao ko Šprem u kontri nego se vidjelo da ide zabiti gol a ne se zezati.. No sve njegovi golovi su bili iz kontre.. Mišljenja sam da Vukić s krila nikad neće imati osjećaj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.09.2010. u 02:21
    Možda i nije loše da je ždrijeb "nezgodan". Jer uz prave partije mogle bi se dobiti i druge dvije tekme u gostima, što bi ih napunilo i bodovima i samopouzdanjem, pa onda protiv Ciudada kud puklo da puklo. I nek tablica izgleda ovako i poslije 4 tekme.
  • pljoska24.09.2010. u 02:03
    Čestitke Zagrebu. Ali ovako je svake godine, pobijedimo lagano sve koje "na papiru" trebamo pobijediti, a onda skidanje gaća pred Španjolcima i Njemcima. Na žalost. Nadam se da ćemo ove godine skinuti nekoga iz najvišeg ranga europskog rukometa