Dodatne kvalifikacije za EP 2011. (U-21), 09.10.2010, 21:30 h
Španjolska (U21) 2:1 Hrvatska (U21)
Hrvatska (U21)

Minimalan poraz mladih Hrvata

Ivana Strahija • subota, 09.10.2010.

U Španjolskoj su naši mladi reprezentativci upisali minimalni poraz protiv tamošnje izabrane vrste. Školnik je uspio postići pogodak, a naši momci ni trena se nisu bojali strašnih Španjolaca.

Samouvjereno i bez imalo straha Hrvati su izašli na travnjak u Burgosu te na kraju ostvarili sasvim dobar rezultat. Dakako, mnogo bi bolje bilo "idealnih 1:1", kako je priželjkivao Nikola Kalinić, no i s ovim se rezultatom može napraviti odličan uspjeh i kvalificirati se na Europsko prvenstvo.

zaleđa: 3

Ono najvažnije, pogodak, postigao je Dejan Školnik u 22. minuti susreta, i to svega minutu nakon što je Adrian doveo Španjolce u vodstvo na dodavanje Alcántare. Školnik je pogodak postigao nakon što je španjolski vratar David de Gea odbio Kalinićevu loptu, i to ravno našem strijelcu na nogu, a njemu je ostalo pogoditi praznu mrežu.

Od toga šoka se mlada vrsta Španjolske nije uspjela brzo oporaviti, te je tek dvadesetak minuta kasnije San José uspio matirati Kelavu za ponovno vodstvo Španjolske. Korner je izveo Parejo, a San José je imao sasvim dovoljno vremena i prostora da glavom nacilja mrežu.

U drugom poluvremenu pogodaka nije bilo, iako je dobru priliku iz slobodnog udarca imao strijelac Školnik, a mogao je rezultat u egal vratiti i Badelj. No, ni Španjolci nisu mirovali, imali su i oni svojih prilika, ali su bili daleko od onog strašnog stroja kojim su plašili naše mlade reprezentativce.

Sad će sve oči biti uprte u Varaždin u utorak, gdje u pomalo nezgodnom terminu od 16 sati naša mlada izabrana vrsta u uzvratu čeka Španjolce. Na žalost, termin je morao biti prilagođen prijateljskoj utakmici A reprezentacije, koja od 20 sati isti dan igra prijateljsku utakmicu protiv Norveške. Postojala je i opcija da se igra u srijedu, no to nije odobrila krovna organizacija, objasnili su nam u stožeru reprezentacije.

Mladi hrvatski reprezentativci nadaju se da će ih ipak bodriti puni stadion, a svoj su dolazak najavili navijači skupine Uvijek vjerni.

Ulaznice za Varaždinski susret mogu se nabaviti po cijeni od 20 (istočna tribina) i 50 kuna (zapadna tribina). NK Varaždin, koji organizira susret, je odlučio za svaku ulaznicu kupljenu po 20 kuna pokloniti kupcu još jednu ulaznicu.

Doigravanje za EP, prva utakmica:
Španjolska – Hrvatska 2:1

Dodatne kvalifikacije za EP 2011. (U-21)

• Obrisan korisnik10.10.2010. u 15:29
    sta bi sa Perišićem niti na klupi??ozljeda ,zuti kartoni?na kraju smo imali puno srece da nije bilo 3-1 kad je ovaj samo iso prema Kelavi i zamlo zabio.steta sto se uzvrat ne igra u nekom drugom gradu nego na praznom stadionu.Rakitic,Jajalo,Lovren i Perisic za 1-0
  • Obrisan korisnik10.10.2010. u 11:40
    Pa pise  da je tako zbog susreta staraca sa norvežanima...ma samo neka oni njih dobro naprase, pa kad real i barcelona ponude canalesa za badelja, i krkica za vukusica..:)
  • The_Killer_000710.10.2010. u 11:13