Zimski sportovi

Kingsi preokrenuli Wildse

Krešimir Ferlak • utorak, 26.10.2010.

Tri vrlo interesantne i neizvjesne utakmice odigrane su prošle noći u Nhl-u. U svim susretima odlučio je jedan pogodak, a do pobjeda su stigli Columbus i Montreal kod kuće, te Los Angeles u gostima nakon preokreta kod Minnesote.

Odlično su susret otvorili hokejaši Minnesote i nakon prvih osam minuta imali su dva pogotka prednosti. John Madden je načeo mrežu Los Angelesa u šestoj minuti, da bi već u devetoj rezultat bio povećan nakon pogotka Nicka Shultza. I tu su domaćini praktički stali. Do kraja susreta uputili su samo dvanaest šuteva na gol Kingsa, koji su preuzeli inicijativu i brzo se vratili u igru.

Dvije minute prije kraja prvog dijela, Jarred Stoll je smanjio rezultat, a na izjednačenje se čekalo do samog kraja druge trećine. Gosti su imali igrača više, a na jedan odbijanac prvi je reagirao Anže Kopitar i izjednačio rezultat. Treći dio nije donio pogotke, te se otišlo u produžetak pa do penala. Pet serija pucača je bilo potrebno da se odluči o pobjedniku, a pogotkom Michala Handzusa pobjeda i drugi bod zapisani su na kontu Los Angelesa.

Problemi s formom Phoenixa nastavljeni su i u Montrealu. Iako, Coyotesi su igrali vrlo solidnu utakmicu, ali u produžetku je pobjedu Canadiensima donio Andrej Kosticin. Inače, mreže su mirovale do početka druge trećine, a tada su seriju golova otvorili gosti. Treći puta ove sezone u listu strijelaca upisao se Kyle Turris i Phoenix je poveo.

Vodstvo je bilo kratkog vijeka, jer već za sedam minuta prednost je bila na domaćoj strani. Izjednačio je Tomas Plekanec, a dvije minute nakon toga s igračem više vodstvo Canadiensima donosi Mike Cammalleri. Phoenix izjednačuje na početku treće, sada su oni zabili s igračem više, a strijelac je bio Derek Morris. Golova nije bilo sve do produžetka, a tada je Kosticin iz drugog odbijanca zabio i donio drugi bod Montrealu.

Predvođeni odličnim Mathieuom Garonom na vratima, koji je zamijenio indisponiranog Stevea Masona, Columbus je svladao Philadelphiu. Garon je obranio 28 udaraca Flyersa, a golove za Blue Jacketse postigli su Kyle Wilson i Derek Brassard. Za goste je uzvratio Ville Leino pet minuta prije kraja susreta, ali to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz.

NHL, rezultati, 25.10.2010: Columbus – Philadelphia 2:1, Montreal – Phoenix 3:2 (OT), Minnesota – Los Angeles 2:3 (SO)

• Obrisan korisnik26.10.2010. u 21:01
    ma nek samo ostane do kraj asezone, a sigurno hoce...istina, u columbusima bi bio drugi golman pored masona i garona nema objektivne sanse...svedani, mozda NLA il DEL al preko bare...hm, tesko da bi opstal
  • Obrisan korisnik26.10.2010. u 18:35
    yep, koliko god Kristan bio odličan, ipak moramo bit realni - ima već 28 godina i najdalje bi mogao dogurati do mjesta drugog golmana u NHL-u, ali i to teško. ali za lige tipa Njemačka ili Švedska ima kvalitetu i vjerojatno ga nećemo uspjet zadržat i iduće sezone...
  • Obrisan korisnik26.10.2010. u 17:21
    Kristan u NHLu hahahaha :) želim mu svu sreću u toj dječačkoj ambiciji. Ipak nije baš toliki kvalitet, odličan je vratar za EBEL, možda i za druge europske lige, ali za NHL bi se trebao pripremati godinu dana da se uopće navikne na brzinu tamo. I da popravi svoju jedinu pravu boljku - loš puck... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2010. u 17:20
    Indisponiranog Masona? Pa nije toliko loše branio zadnju kontra Chicaga, protiv Flamesa je bio loš. Columbus svejedno neće u doigravanje ove sezone na moju žalost, ova njihova igra na kontre može neko vrijeme trajati, pogotovo protiv momčadi koje se zaletavaju, očekujem uskoro njihov pad. Gledao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2010. u 13:42
    bravo Anžek...Kolumbusi nece u finale ove godine, sta ce im Kristan tamo :) ahm, ahm, Multiforma ima sigurno nesto za dodati :))