Važni bodovi pripali Budućnosti

Lovro Štrbinić • subota, 19.02.2011.

U veoma bitnoj utakmici za obje ekipe u sklopu 21. kola NLB lige u Zadru je gostovala Budućnost iz Podgorice. Važni bodovi na kraju su pripali gostima, iako su vrlo lako mogli ostati i u Zadru da je bilo više mirnoće kod Zadrana u samoj završnici...

Drugo kolo u nizu Zadrani su bili domaćini, a od zadnjeg ogleda u Višnjiku prošlo je dva tjedna. Tad je nadigrana Igokea i vraćena nada da bi Zadar ovu sezonu ipak mogao završiti u nešto boljem raspoloženju. Uslijedili su ispiti u Kupu i Europi, a danas je u Zadar doputovala crnogorska Budućnost. Osim što je Zadranima to bila prilika da pobjegnu s dna ljestvice, ova utakmica značila je mnogo i gostima koji se bore za Final Four ovog natjecanja.

Dvoboj nije započeo dobro za domaćine i nakon što su uspjeli nadoknaditi početni zaostatak (2:8) u 12. minuti gosti odlaze na dotad najvećih +9 (13:22). Nakon toga nije došlo ni do kakve značajnije promjene i gledatelji u zadarskoj dvorani zasigurno nisu mogli biti zadovoljni nakon polovice druge četvrtine kad je na semaforu pisalo 15:29. U tim trenucima najviše je problema domaćoj obrani zadavao Marko Šćekić.

Ipak, Zadrani pronalaze način da se vrate u dvoboj i do odmora smanjuju na 33:39, iako su u nekim trenucima došli i na rezultatski manji zaostatak. U nastavku Zadrani u potpunosti hvataju priključak i u posljednjih nekoliko minuta se ulazi u potpunom egalu.

Igrači Zadra stalno su hvatali minimalni zaostatak, ali ni u jednom trenutku nisu uspjeli prijeći u vodstvo. U toj završnici dosta lopti je potrošio Devan Downey, usput promašivši neke važne šuteve i slobodna bacanja, koja su ujedno predstavljala veliki problem domaćinima u današnjoj utakmici. Postotak iskorištenih bio je tek nešto veći od 50%.

Na kraju je više mirnoće i kvalitete bilo u gostujućim redovima te rezultatom 78:74 Budućnost upisuje 13. pobjedu i potvrđuje svoju kandidaturu za plasman na završni turnir. Zadranima ostaje nada da će u preostalim kolima uspjeti uhvatiti pobjedu više od Crvene zvezde i tako izbjeći posljednju poziciju.

Danas je najefikasniji u zadarskim redovima bio Downey s 16 poena (pet skokova, četiri asistencije) , ali i s mnogo promašenih šuteva, a slijedili su ga Brown i Batur s po 12 koševa. Kod gostiju je Dragičević zabio 23 (osam skokova), a Šćekić se zaustavio na 16 poena.

• Obrisan korisnik20.02.2011. u 06:04
    tj.47:45.al sad vidim play by play. vodili su još 50:49, 54:52, 56:55, 58:57, 60:57.pa kakav je ovo članak? sramota...jel sportnet plaća za ovakve loše izvještaje? samo me to zanima?jer ako se plaća pa je nekom "novinaru" teško pogledat play by play... kad meni nije bilo teško, ne bi ni novinaru... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.02.2011. u 06:01
    "Igrači Zadra stalno su hvatali minimalni zaostatak, ali ni u jednom trenutku nisu uspjeli prijeći u vodstvo." ma da? a ja sam jedan jedini put za vrime utakmice stavija na Arenu Tv i vidija rezultat 57:55 za Zadar. to nije vodstvo?
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 21:39
    Svi izgubili, valjda će Zagreb sutra spasiti čast naše klupske košarke. Tuga i jad