Hemofarm iznenadio Nymburk

Edvard Burić • petak, 18.02.2011.

Odigrana je prva utakmica 21. kola NLB lige. U Češkoj su snage odmjerili domaći Nymburk i Hemofarm iz Vršca. Pobjeda je otišla na stranu predstavnika Srbije koji je u neizvjesnoj završnici slavio 71:66.

Nymburk i Hemofarm su otvorili 21. kolo regionalne košarkaške lige. Momčadi su u utakmicu ušle s omjerom 9-11 i željom da pobjedom pokušaju uhvatiti priključak s najboljim ekipama NLB lige.

Gosti iz Vršca došli su do vrlo vrijednih gostujućih bodova i tako upisali desetu pobjedu u ovosezonskoj ligi. Početak utakmice pripao je igračima Hemofarma koji su već tada nagovijestili da u Češku nisu došli s bijelom zastavom. Hemofarm je poveo 10:4, ali prvu četvrtinu ipak dobiva Nymburk - 23:22.

Dobra igra Hemofarma nastavljena je u drugoj četvrtini. Na poluvrijeme se otišlo s plus pet za goste iz Srbije (35:40).

Nastavak utakmice donio je potpunu neizvjesnost. Poslije 30 minuta bilo je 54:54, a pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj minuti dvoboja koju Hemofarm igra mirnije i slavi 71:66.

Goste iz Vršca su do važnih gostujućih bodova predvodili Mladen Jeremić sa 16 koševa i šest skokova i Bojan Krstović s 15 koševa i devet skokova. Za Nymburk najbolji Radek Nečas s 15 i Pavel Slezak s 14 postignutih koševa.