Krka sama na vrhu

Edvard Burić • subota, 19.02.2011.

Košarkaši Krke iz Novog Mesta pobjedom nad Igokeom 78:66 pobjegli su prvim pratiteljima jednu pobjedu, a sustići ih može jedino beogradski Partizan pobjedom nad Crvenom zvezdom u posljednjem dvoboju 21. kola NLB lige.

Krka je odigrala još jednu vrlo dobru utakmicu. Odlično guraju u Eurochallenge kupu, imaju 3-1 i na pragu su ulaska u četvrtfinale, a u NLB ligi trenutno drže prvu poziciju s 14 pobjeda i sedam poraza.

Krka je od početka preuzela kontrolu nad utakmicom. Prvu četvrtinu su dobili 28:9. Ipak, do poluvremena je Igokea razliku donekle uspjela smanjiti i otići na odmor s 34:42.

U nastavku utakmice domaći su najbliže bili na 44:49 i 46:51, ali dalje nisu mogli. Krka je rutinski kontrolirala utakmicu i pobijedila 78:66.

Goste su predvodili Dušan Đorđević s 15 koševa i Zoran Dragić s 14 koševa i deset skokova. Za Igokeu najefikasniji Brian Chase s 20 i Stevan Nađfeji s 14 poena.