Cibona bez pravog odgovora u nastavku

Borna Rupnik • subota, 19.02.2011.

Košarkaši Cibone izgubili su u 21. kolu NLB lige od Radničkog. Na gostovanju su poraženi rezultatom 89:79, unatoč čak 28 koševa Bojana Bodganovića...

Zagrepčani su na terenu Radničkog upisali i 12. ovosezonski poraz u regionalnom košarkaškom natjecanju. Nakon egala na poluvremenu, domaćin je slavio zahvaljujući boljem izdanju u trećoj četvrtini, u kojoj je izgradio ključnu prednost i očuvao je do kraja susreta.

Već su prve minute pokazale da će susret obilježiti i pucački učinak Stevana Markovića i Bojana Bogdanovića, a nakon boljeg uvoda Cibone Radnički je bio uspješniji i dobio prvu dionicu rezultatom 27:23.

U drugoj četvrtini domaći su košarkaši u tri navrata pobjegli na devet koševa viška, no Cibona je preko Bogdanovića i Gordana Giričeka zadržala priključak, pa čak i povela (43:41), a u nastavak se ušlo s 47:47 na semaforu.

Ipak, kada je Radnički početkom drugog poluvremena krenuo u novu seriju, pa ubačajima Markovića i Predraga Miletića probio granicu od deset koševa viška (62:49), momčad Dražena Anzulovića ostala je bez pravog odgovora.

U 31. minuti Bogdanović je smanjio na 68:62, no Radnički više nije ispuštao kontrolu nad zbivanjima i mirno je priveo utakmicu kraju.

Marković se na kraju zaustavio na 29 koševa (trice 7/12) uz pet ukradenih lopti, a Bogdanović je upisao jedan koš manje, uz šest skokova i čak sedam izgubljenih lopti, koliko je imao i Giriček (11 koševa). Istaknuo se još i Michael Lee s 22 koša.

• Obrisan korisnik20.02.2011. u 06:24
    a s kim da igra? s vragovićem? krapićem? vrbancom? svaka čast momcima na trudu i zalaganju, al ipak se nisu dokazali ka pojačanja za ovaj rang natjecanjacibona u ciloj sezoni nije uspila dovest poštenog playai sad je bogdanović kriv za sve? ma daj
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 23:37
    glavno da se spominje da je Bojan Bogdanović od svojih 35min na terenu, barem 25 minuta igrao playmakera, a uspio je na kraju ukupno skupiti čak punu JEDNU ASISTENCIJU (bezvezno dodavanje na trici, na kraju utakmice)... ali je 7 izgubljenih lopti tu. ne piše da je neigranjem obrane primio 50 koševa.
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 23:30
    strava su mi ovi izvještaji i naslovi tipa "Bogdanović nije mogao sam"... iiako se igrom slučaja i igrom riječi, a ne namjerom novinara, dogodilo da napisano i stoji jer je BB po svom običaju igrao SAM - sebičan dečko do bola!
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 19:28
    mogućnosti ima i ovisit će o hrvatskom prvenstvu ali teško je, mislim da će dogodine cedevita u euroligu
  • Obrisan korisnik19.02.2011. u 19:13
    Cibona je imala više izgubljenih lopti (20) nego faulova (19). Osim poraza, teško je nešto drugo očekivati sa tako malo agresivnosti u obrani i tako slabom koncentracijom u napadu