Pavlović: "Da sam ranije napravio zamjenu..."

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • subota, 26.02.2011.

Nakon podjele bodova u prvom proljetnom kolu, treneri Zagreba i Šibenika dali su svoje viđenje situacije na terenu. I dok je Luka Pavlović prvim dijelom susreta mogao biti itekako zadovoljan, gostujući je strateg priznao kako je njegova momčad nakon primljenog pogotka nestala s terena. Šibenik je svoje bolje minute mogao iskoristiti i za prelazak u vodstvo, no dalje od 1:1 nije išlo. Baš kao niti Pjesnicima s igračem više u posljednjim minutama novog pritiska...

Kao što je u najavi susreta i rekao, Vjekoslav Lokica i njegova momčad u Kranjčevićevu su stigli po bod, a unutar modrog kadra živio je optimizam kako se protiv Zagreba može stići i do sva tri. Ipak, igra nakon primljenog pogotka pa sve do sredine drugoga dijela bila je preslaba za ozbiljnije ugrožavanje domaćeg vodstva. I dok je gostujući strateg mogao konstatirati zadovoljstvo igrom koju su u nastavku podigli igrači s klupe, o promašaju Jakoliša još će se neko vrijeme pričati na Šubićevcu.

Vjekoslav Lokica, trener Šibenika: "Proteklih je sezona Šibenik imao puno bolje igrače od sadašnjih i to je razlog njegovih puno boljih predstava na ovom terenu. Sigurno postoji razlog zašto smo ovdje, nismo slučajno 14., dok je Šibenik prošle sezone bio četvrti. Na pripremama nismo loše igrali, žao mi je što danas nije bilo Čulića i Brečevića, imali bismo tada u sredini puno više trke i moći."

"Kada smo krenuli na put u Zagreb očekivali smo da ne izgubimo utakmicu. Dapače, nekako smo se nadali da bi čak mogli i pobijediti. Mislim da nismo loše otvorili susret, prvih pet-šest minuta, međutim tada je došlo do određenih problema u obrani i primili smo pogodak. Nakon toga smo se raspali i nismo mogli povezati igru. Izgubili smo sve konce i očigledno je da su se igrači tada malo i prepali čitave situacije. U nastavku smo uspjeli ubaciti u brzinu, napravili dvije izmjene koje su zatim uspjele ubrzati ritam igre. Na kraju će ostati žal za propuštenom prilikom Jakoliša međutim mislim da je ovaj postavljeni ishod i realan."

S druge strane, igra iz prvoga dijela zadovoljila je ukus Luke Pavlovića. Osim rezultatski kvalitetnog ulaska u susret zagrebaši su ostvarili dominaciju te zapucali nekoliko prilika, no u drugom je dijelu nastavka, zaključio je domaći strateg, došlo do pada, a za vrijeme kojeg je njegova momčad ispustila pogodak prednosti.

"Ne mogu biti nezadovoljan igrom koju smo prikazali dok s rezultatom ponovno ne možemo biti sretni. Očekivali smo pobjedu. U prvome smo poluvremenu igrali dobar nogomet, bili puno bolji i poveli odličnim pogotkom Krstanovića. Nastavili smo i nakon njega stvarati prilike i dominirati i bila je to igra kakvu želim od svoje momčadi. Trebali smo imati tek više koncentracije u završnice. Sredinom drugog poluvremena smo posustali, očekivao sam da će mi Abdurahimi donijeti prevagu na desnoj strani kakvu smo imali i u prvom dijelu, ali do pogotka su stigli Šibenčani. Nakon njega su stvorili inicijativu, u završnici smo ponovno mi prijetili, ali je bilo prekasno."

Luka Pavlović, trener Zagreba: "Mi smo u završnici ponovno bili bolji, pali smo sredinom drugog dijela i Šibenčani su uspjeli iskoristiti pogrešku. Sedamdeset minuta smo imali ono što smo željeli, kontrolirali igru sve osim tih desetak minuta, a i iza primljenog pogotka smo se digli iako je Šibenik zapucao taj veliki zicer."

U prvoj postavi bijelih mjesto su našla čak trojica igrača koji su pristigli ove zime. Trener Zagreba u analizi susreta osvrnuo se i na njihovu igru, ali i na predstavu veznjaka Damira Šovšića priznavši da je nekoliko minuta prije primljenog pogotka reakcijom s klupe mogao i sam utjecati na konačan ishod.

"Sigurno je da su ti igrači za nas pojačanja. Donijeli su nam potrebno iskustvo i znanje i mogli ste vidjeti danas da je lijevi bok, posebno u prvom poluvremenu, funkcionirao vrlo dobro. Franco je odigrao jednu korektnu utakmicu premda to može biti i bolje i mi to od njega i očekujemo. U cjelini to sada bolje izgleda nego što je bilo u jesenskom dijelu, ali kažem, ponovno nas neće rezultat. Šovšić je mogao bolje reagirati u dvije-tri situacije, ali nisam nezadovoljan njegovim nastupom. Kada smo primili pogodak više nisam mogao ništa mijenjati, da sam napravio izmjenu nekoliko minuta prije siguran sam da bismo mi ovu utakmicu dobili.

• Obrisan korisnik26.02.2011. u 01:28
    dobar rezultat sibenika u zagrebu..sudeci po dosadasnjim rezultatima proljece je dobro pocelo...iako je zagreb samo dva mjesta ispred..ali je ipak zagreb ispred a uz to je bio i domacin...