1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 05.03.2011, 15:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 500
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Tomislav Hudika (Varaždin) i Vlado Crnolatac (Petrinja)
Šibenik
Šibenik
0:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Ponovno bez pobjednika

Ivana Jurica • subota, 05.03.2011.

I četvrta međusobna utakmica Šibenika i Lokomotive završila je podjelom bodova, štoviše i identičnim rezultatom 0:0. U iznimno važnoj utakmici za obje momčadi domaćini su bili daleko bolji, gosti jedva da su i zaprijetili Blaževiću. No, kući su odnijeli rezultat kojim su zadovoljni. Modrima ostaje žal za izgubljena dva boda, a sigurno će se još raspravljati i o nekoliko odluka suca Svilokosa, od kojih je u najmanje dvije drastično oštetio Šibenčane.

Ivan Božić.
60'
24
Ante Bulat
62'
26
Dražen Jelić
75'
Ljupko Petrović

Na prvu priliku čekali smo do sedme minute kad je Kartelo pucao glavom poslije kornera Alispahića, ali vratar Mitrović je udarac domaćeg stopera skrenuo u korner. Samo minutu kasnije prva stopostotna prilika za mladog Jakoliša: Kartelo je ubacio s lijeve strane, Jakoliš je ostao sam na drugoj vratnici, ali iz blizine pucao je u bliži umjesto u daljnji kut. Prva odlična prilika otišla je u nepovrat. Gosti su prvi put pokušali zaprijetiti u 19. minuti preko Sesara, ali udarac je bio tek statistike radi.

21. minuta donijela je i prvu spornu situaciju. Poslije centaršuta, u gužvi u kaznenom prostoru, lopta je došla do domaćeg napadača Tokića koji se nakon kontakta s gostujućim braničem našao na zemlji. O silini starta govori i činjenica kako je Tokiću isparan dres, ali Svilokos je ostao nijem. Samo pet minuta kasnije situacija je bila još čišća, a sisački je sudac i ovom prilikom zaboravio na zviždaljku. Zbog udaranja Čulića rukom Sesar je dobio samo žuti karton. Težak previd Svilokosa, pokazat će se da je to bio tek jedan od detalja na koje se s pravom žale domaćini.

Pred kraj poluvremena glavom je pokušao i Medvid, ali Mitrovićeva mreža ni ovog se puta nije zatresla. I u 40. minuti sporna situacija: Bačelić-Grgić petom je proigrao Jakoliša koji je izašao sam pred golmana, umjesto da odmah puca odlučio se na novi dribling, došlo je do kontakta sa Sopićem, Šibenčani su opet tražili kazneni udarac, no, ni ovoga puta ništa.

Dugo se u drugom poluvremenu čekalo na prvu priliku. Punih 15 minuta nije se dogodilo apsolutno ništa, a onda je Mlinar pokušao prizemnim udarcem zaprijetiti Šibeniku, ali bio je to tek lagan plijen za Blaževića. Domaćin prijeti preko Bačelića-Grgića, no, problema nema niti za gostujućeg čuvara mreže.

Ulaskom u igru Jelića u 75. minuti igra je Šibenika živnula, stvorili su puno više prilika nego u dotadašnjem tijeku drugog poluvremena. U 80. minuti ubacio je Bačelić-Grgić, Jelić glavom s druge strane vratio povratnu loptu u sredinu, ali ispred Božića očistila je gostujuća obrana. Pokušavali su ponovno i Jelić i Bačelić-Grgić, promjene rezultata nije bilo. U 84. minuti u kaznenom prostoru Lokomotive pao je Kartelo, ponovno Svilokos ne svira ništa.

Do kraja utakmice pokušavali su domaćini na sve načine doći do pogotka, ali bezuspješno. Tri minute prije kraja utakmice zaprijetili su i Jelić i Medvid, udarci su im blokirani. Posljednju priliku propustio je Kartelo. Gosti su tek jednom u drugom poluvremenu imali akciju koja je obećavala, u 82. minuti, kad je Mlinar imao loptu, no, udarac mu je blokiran.

Na otvaranju proljetnog dijela sezone pred domaćim navijačima Šibenik je bio daleko bolja momčad, zaslužio je pobjedu, no, mala je to utjeha kada su ponovno izgubljena dva iznimno važna boda u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu.