1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 12.03.2011, 15:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 2.000
Suci: Ante Vučemilović-Š (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Siniša Sabljak (Požega)
Slaven Belupo
0:1 Rijeka
Antonini Čulina 56'
Rijeka

Jedan gol za slavlje Riječana

Ante Pažanin • subota, 12.03.2011.

U dvoboju Slaven Belupa i Rijeke vidjeli smo samo jedan pogodak i to onaj gostiju. Unatoč terenskoj inicijativi domaćih nogometaša, spretniji i sretniji bili su Riječani i iz Koprivnice odnijeli tri vrijedna boda...

Nakon 90 minuta dvoboja Slaven Belupa i Rijeke zadovoljniji i sretniji mogu biti gosti koji su zahvaljujući jedinom pogotku na utakmici Antoninija Čuline ostvarili vrlo vrijednu pobjedu i to prvu u proljetnom dijelu sezone. Slaven je tijekom utakmice imao terensku inicijativu i više boravio na polovici Rijeke, no nije imao posebno opasnih prilika. Rijeka se s druge strane orijentirala na obranu i prijetila iz kontri što joj se na kraju i isplatilo, jer je iz jedne takve kontre zabila pobjedonosni pogodak.

Sunčan dan i idealni uvjeti za nogomet dočekali su nogometaše Slavena i Rijeke na Gradskom stadionu u Koprivnici koji unatoč tome nije bio dupkom pun, skupilo se oko 2000 gledatelja.

Rijeka je zaprijetila već u 2. minuti kada je nakon ubacivanja Hrvoja Štroka pucao Neven Vukman, ali neprecizno. U 11. minuti Slaven je bio u poluprilici kada je Leon Benko ubacio u kazneni prostor Rijeke gdje se ipak nije našao nijedan od njegovih suigrača pa je loptu sigurno uhvatio vratar Riječana Robert Lisjak. Prvi ozbiljniji udarac domaćina vidjeli smo u 18. minuti kada je iz daljine tukao Alen Maras, ali je promašio okvir gola. U tim trenucima terensku inicijativu imali su nogometaši Slavena, ali bez nekih izrazitih prilika.

U 27. Stjepan Poljak je iz mrtvog kuta uputio centaršut koji je pogodio vratnicu, ali u blizini nije bilo nikog od domaćih igrača da zaprijeti vratima Rijeke. Šest minuta nakon toga s ruba 16 metara Vedran Gerc je pucao u bliži kut domaćeg gola, ali vratar Farmaceuta Silvio Rodić je bio spreman. U 39. minuta je iskosa opasno zaprijetio Goran Mujanović, ali je pogodio samo vanjski dio mreže. Bilo je to sve u prvom, pomalo siromašnom, poluvremenu u kojem je nešto aktivniji bio Slaven, ali bez ozbiljnijih prijetnji, dok su se gosti više orijentirali na obranu.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu ponovno su opasni bili domaćini kada je nakon povratne lopte Poljaka Nicolas Nynkeu iz dobre pozicije pred gostujućim golom pucao daleko iznad vrata. Suprotno odnosu snaga na terenu u vodstvo su prvi došli gosti s Kvarnera u 56. minuti. Tada je nakon brze kontre Antonini Čulina oštrim, odmjerenim udarcem pucao u desni donji kut Rodićevog gola i zatresao mrežu za 1:0 Rijeke. Nakon tog pogotka Koprivničani su opet pritisli gol Lisjaka, ali Rijeka se dobro branila i nije dopustila bilo kakvo uzbuđenje pred svojim golom. U 69. minuti Rijeka je ponovno iz kontre mogla riješiti utakmicu. Štrok je ubacio loptu u kazneni prostor Slavena gdje se nije najbolje snašao Andro Švrljuga.

Na početku sudačke nadoknade od pet minuta Slaven je bio najbliži postizanju pogotka kada je nakon kornera i gužve pred golom Rijeke, s gol crte loptu ispucao Kristijan Čaval. Bilo je to sve u utakmici u kojoj je Rijeka zabila prvi pogodak i ostvarila prvu pobjedu od početka proljetnog dijela sezone, dok se prilično slaba forma i sezona Slaven Belupa nastavlja.

• Assassin5512.03.2011. u 19:56
    Očaj živi, cele sezone potpuno ista priča.
    Assassin55
  • Obrisan korisnik12.03.2011. u 19:17
    kako 4 ? 7 nakon 21.30 ;-)
  • Obrisan korisnik12.03.2011. u 17:49
    novi dokaz kolko je zanimljiva i izjednačena liga ove sezone. Nakon kaj su se u Rijeci pomirili s borbom za opstanak(intervju Scorie) nakon jedne pobjede su samo 4 boda od europe.