1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 12.03.2011, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Tomislav Kučina (Sveti Ivan Žabno), Goran Dević (Koprivnica)
Osijek
Osijek
0:0 Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Dragovoljac prizemljio Osječane

Iz Gradskog vrta:Mario Plavčić • subota, 12.03.2011.

Baš kad su počeli sanjati o Europi, bijelo-plavi su čvrsto spušteni na zemlju. Hrvatski dragovoljac je hrabrom igrom stigao do boda, a umalo su stigli i do sva tri. Osječani su ovim remijem propustili priliku još više približiti se gornjem domu...

Darko Čordaš
65'
14
Filip Jazvić
77'
24
Karlo Kešinović
90'
Davor Mladina

Nakon početnog odmjeravanja snaga, prvi su zaprijetili domaćini - igrala se osma minuta kada je Kvržić ubacio s lijeve strane prema Ljubojeviću koji tuče glavom s peterca, ali ravno u vratara gostiju Vidakovića.

Slična situacija zbila se u 16. minuti kada je ponovno ubacio Lukačević, a Maglica slabo gađao glavom. Crni su dobro stajali na terenu pa se uglavnom igralo na sredini terena. Osječani su tek na mahove pokušavali prodorima preko bokova, no ubačaji nisu bili dovoljno precizni.

Na novu veliku prigodu čekalo se do 41. minute kada je Šorša ušao u šesnaesterac i dodao do Ljubojevića, no ovaj je promašio loptu. Bilo je to ujedno sve u siromašnom prvom poluvremenu.

I u nastavku su prvi zaprijetili Osječani. Kvržić je s lijeve strane uputio prizemnu loptu uzduž peterca, no Ljubojević je zakasnio i lopta je završila u gol-autu. U 58. minuti Maglica je pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s gostujućim stoperom Davorom Špeharom, no sudac Šimčić je samo odmahnuo rukom.

Gosti su u dva navrata zaprijetili iz prekida, no Kardum je bio siguran. Kako je vrijeme odmicalo, Osječani su bili sve nervozniji pa su gosti bez većih poteškoća kontrolirali igru.

Dragovoljci su u 86. minuti imali priliku za uzeti sva tri boda. Lukačević je kardinalno pogriješio i Švarić se našao oči u oči s vratarom Osijeka Kardumom i pucao, no lopta je pogodila gredu.

Susret je tako završio bez pogodaka što je poprilično ražestilo domaću publiku koja je razočarana igrom svoje momčadi. Gostujući igrači ispraćeni su pljeskom i povicima: "Vi ste preloši, ali igrali se s Osijekom"...