1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 02.04.2011, 16:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Slaven Skender (Rijeka)

Mario Glasnović • subota, 02.04.2011.

Nakon četiri uzastopna poraza u proljetnom djelu prvenstva, Istra 1961 uspjela je upisati tri važna boda za ostanak u ligi. Igor Pamić na klupi Puljana debitirao je pobjedom, a gledatelji su većinu utakmice mogli uživati u sjajnoj nogometnoj predstavi.

Perica Šare
46'
14
Ivan Ćurjurić
55'
15
Jure Jerbić
87'
Dalibor Zebić

Pred oko 2.500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina Istra 1961 je ugostila najlošiju gostujuću momčad u HNL-u, ekipu Zadra. Zanimljivo je spomenuti da do ove utakmice nogometaši Istre nisu postigli pogodak u prvome poluvremenu ove sezone. No, u debitantskoj utakmici Igora Pamića Puljani su srušili i tu neugodnu tradiciju.

U susret su bolje ušli nogometaši Zadra, prvih nekoliko minuta dobro su stajali na terenu i imali inicijativu, ali nisu uspjeli zaprijetiti domaćim vratima. Nakon toga Istra se probudila i zaigrala motiviranije, no u prvih 15-ak minuta utakmice nije bilo previše prilika koje bi mogle momčadima donijeti prednost.

Vezane vijesti

U 22. minuti domaćini su srušili spomenuto "prokletstvo" i poveli s 1:0. Domaći branič Mateo Sušić s dvadesetak metara je sjajno šutirao i prevario vratara Zadra te doveo domaće u vodstvo.

Istra 1961 je nakon toga preuzela inicijativu i dominirala je susretom. Nakon vodećeg pogotka imali su dvije vrlo dobre prilike. Najprije je Siniša Linić slabo pucao, njegovu nepreciznost pokušao je nadoknaditi Eliomar, ali i njegov udarac nije bio najtočniji.

Pred kraj poluvremena Zadar je dva puta zaprijetio. Probali su Antonio Mršić i Vasilj, no mreže se nisu tresle pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Istre.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti. Najbliže izjednačenju su bili u 51. minuti kada se nakon kombinacije Zadrana u prilici našao Banović, a nakon njega je Šare pogodio gredu.

U sljedećim minutama obje momčadi imale su nekoliko izglednih prilika, no svoje šanse nisu iskoristili Istrini napadači Asim Šehić i Ivan Rodić. Udarne igle domaćina bile su neprecizne u 65. minuti. Nakon što su obje momčadi prikazale vrlo dobru i atraktivnu igru, u zadnjih 20-ak minuta utakmice tempo igre je pao.

Istra se nakon toga više orijentirala na obrambene zadatke i pokušavali su povećati svoje vodstvo preko Šehića koji je bio najistureniji domaći igrač. Do kraja utakmice vratari Ježina i Škorić su uspjeli sačuvati svoje mreže, ostalo je 1:0 za Istru.

Istra 1961 je nakon četiri uzastopne utakmice bez bodova napokon uspjela upisati pobjedu. Igor Pamić sjajno je započeo svoj mandat na klupi Puljana, dok su Zadrani još jednom potvrdili da im igranje u gostima ne "leži" najbolje.

Spomenimo da su navijači Istre 1961 odlučili bojkotirati ovu prvenstvenu utakmicu. Demoni ovim potezom žele skrenuti pozornost na nezalaganje Istrinih igrača koji su u prve četiri utakmice pokazali iznimno loš pristup i nedovoljno zalaganje u žutome dresu.

• Obrisan korisnik02.04.2011. u 19:22
    Jedno je biti trener malog kluba, drugo je velikog, a treće je reprezentacije. Nema sumnje da je Pamić odličan trener malog kluba i to je već dokazao, a to govori da zna složiti dobru defanzivu i čekati neki gol. To je razlika kad treniraš mali klub, nemaš pritisak da napadaš i pobjeđuješ stalno, a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 19:15
    dobro, ne morate sad dizati Pamića u nebesa, pobijedio je najgoru gostujuću momčad u hnl-u. Treba vidjet ostatak prvenstva...
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 18:37
    ako uspije izvući istru,onda bi stvarna trebao postati izbornik,ako salven otiđe nakon eura kako je rekao
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 18:28