1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 02.04.2011, 16:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000

Lukačević za trobod

Iz Gradskog vrta:Mario Plavčić • subota, 02.04.2011.

Nogometaši Osijeka upisali su vrijednu pobjedu protiv gostiju iz Zaprešića rezultatom 1:0. Junaci bijelo-plavih su Lukačević koji je preciznim udarcem iz slobodnog udarca zabio pobjedonosni pogodak, ali i vratar Kardum koji je u više navrata spašavao vrata domaćina.

Armand Dubois Yankep
72'

Ante Budimir
76'
20
Mislav Oršić
76'
Ilija Lončarević

Nakon početnog odmjeravanja snaga prvi su u 7. minuti zaprijetili gosti i to iz prekida. Slobodan udarac iskosa izveo je Blažević koji je uputio prizeman udarac, no vratar Osijeka Kardum je uz manje poteškoće uspio obraniti.

Domaćini su uzvratili nekoliko minuta kasnije - kapetan Smoje izveo je slobodan udarac s udaljenosti od četrdesetak metara, a u gužvi najbolje se snašao Srđan Vidaković koji tuče s ruba kaznenog prostora, ali preko vrata.

U nastavku se igralo bez previše tempa s dosta pogrešaka pri predaji lopte tako da ni bijelo-plavi, kao ni gosti iz Zaprešića nisu uspjeli stvoriti pritisak. U takvoj igri najbolje šanse su prekidi, a iz jednog takvog Osječani su i stigli do vodstva.

Nakon prekršaja na Šorši na 25 metara od vrata gostiju, Lukačević je uputio precizan udarac i pogodio donji desni kut i Osječani dolaze do vodstva u 31. minuti. Bio je to Lukačevićev prvijenac u bijelo-plavom dresu. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

"Igra bez igre" i nastavku susreta. Gosti su početkom drugog poluvremena ipak bili nešto više s loptom, no sve je to bilo daleko od Kardumovih vrata. U 63. minuti domaćini su mogli riješiti susret - nakon ubačaja iz kuta, netko je od gostujućih igrača igrao rukom, a glavni arbitar susreta Proleta pokazuje na bijelu točku.

Izvođač najstrože kazne bio je Vedran Jugović, no njegov udarac pročitao je vratar Intera Santini. Minutu prije toga, u igru je ušao povratnik Marko Babić koji je pozdravljen burnim skandiranjem.

Pljeskom je pozdravljen i igrač Intera Goran Todorčev koji je svojevremeno igrao za osječkog prvoligaša. Zanimljiv podatak je da Todorčev nosi broj 1 na dresu što nije baš uobičajeno za igrača u polju.

Veliku prigodu za izjednačenje gosti su propustili u 83. minuti - nakon pogreške Gavrića gostujući napadač Trajkovski našao se oči u oči s vratarom Kardumom koji je spriječio siguran pogodak.

Kardum je spasio Osječane i u 88. minuti kada je Kramarić pucao s osam metara, ali je osječki vratar još jednom izvrsno reagirao. Osječani su tako izdržali pritisak gostiju i upisali tri vrijedna boda zahvaljujući preciznom Lukačeviću, ali i izvrsnom Kardumu koji je u konačnici i igrač utakmice.

• Obrisan korisnik02.04.2011. u 20:44
    Pobjednik kupa bit će Dinamo a on ovako i onako uvjek ide u Ligu prvaka , tak da i četvrti ide u kup uefe
  • Obrisan korisnik02.04.2011. u 20:32