Marin Vuković • subota, 07.05.2011.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić ponovno je odigrao ulogu džokera, ušao s klupe i postigao pogodak, no nije uspio spasiti Bolton od poraza na Reeboku. Nogometaši Evertona svladali su Manchester City i donekle im ugrozili plasman u Ligu prvaka, a West Ham je propustio jednu od posljednjih prilika da pobjedom probudi nadu u opstanak.

U utakmici bez pravog natjecateljskog naboja Bolton je na Reebok stadionu poražen od Sunderlanda s 2:1, a naš reprezentativac Ivan Klasnić bio je jedini strijelac za domaćine.

Killer je u igru ušao u 76. minuti, u trenucima kada je Sunderland pogotkom Boudewijna Zendena vodio s 1:0. Desetak minuta po ulasku na travnjak, Klasnić je uspio izjednačiti rezultat, no sudačka nadoknada i pogodak Zata Knighta bili su kobni za domaćine.

Premda se plasman Manchester Cityja u Ligu prvaka činio izvjestan, Everton je pobjedom na Goodison Parku uspio probuditi nadu Tottenhamu. Eventualnim slavljem protiv Blackpoola, a potom i u zaostaloj utakmici sa Cityjem, Spursi bi dva kola prije kraja došli na samo bod zaostatka za Mancinijevom momčadi.

City je odlično počeo utakmicu na Goodison Parku, na krilima sjajnog Davida Silve dominirao dvobojem te u 28. minuti pogotkom Yaye Tourea došao do vodećeg pogotka. U nastavku je ipak uslijedio preokret, prvo je Sylvain Distin u 65. minuti izjednačio, a Leon Osman sedam minuta kasnije posve preokrenuo rezultat.

West Ham je gotovo 80 minuta jedne od ključnih utakmica sezone doslovno prespavao i dopustio Blackburnu da s Upton Parka odnese bod, koji bi ih na kraju mogao i zadržati u elitnom razredu engleskog nogometa.

I dalje bez Scotta Parkera i Matthewa Upsona, Čekićari su odigrali vrlo slabu utakmicu, a već u 12. minuti pogodak Jasona Robertsa gurnuo ih je u tešku situaciju.

Tek u samoj završnici domaćin se probudio, u 78. minuti preciznim udarcem Thomasa Hitzlspergera došao i do izjednačenja, no više od toga nije mogao. Čekićari bi mogli itekako žaliti za prilikom Robbieja Keanea, koji je u sudačkoj nadoknadi iz čiste situacije s tri metra uspio promašiti loptu.

Wigan je u prošlom kolu prokockao vodstvo, a isto to ponovio je i danas na Villa Parku. Da su zadržali oba vodstva, Robert Martinez i njegovi izabranici na kontu bi imali četiri boda više i već slavili ostanak u ligi, no ovako se moraju zadovoljiti bodom kojim su se barem privremeno izvukli iz opasne zone.

Vodeći pogodak za goste postigao je Charles N'Zogbia već nakon deset minuta igre, no vodstvo je trajalo tek sedam minuta. Ashley Young s dvadesetak je metara pogodio kut Al Habsijevog gola i domaćoj momčadi osigurao bod.

Na St. James Parku nogometaši Birminghama s desetoricom su potpisali poraz od 2:1 i u završna dva kola i dalje će drhtati zbog premierligaškog statusa. Liam Ridgewell je desetak minuta prije odmora otežao posao gostima zaradivši crveni karton zbog dvostrukog igranja rukom u šesnaestercu, a loptu je s bijele točke u mrežu smjestio Shola Ameobi.

Na 2:0 za Svrake povisio je Steven Taylor dvije minute prije odmora, a neposredno prije odlaska u svlačionice Lee Bowyer je probudio nadu gostima. Ipak, do kraja susreta ostalo je 2:1, a Newcastle se s nova tri boda učvrstio u sredini ljestvice.

• Obrisan korisnik07.05.2011. u 21:30
    I onda Bilić ni ne zove Klasnića u repku.Naš najučinkovitiji napadač a prednost dobivaju Mandžukić,Kalinić i takvi smiješni likovi.Presmiješno.
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 18:29
    Jelavić,Lakić,Mandžukić sad i Klasnić svaka čast momci,trpaju ko ludi.
  • Zdren07.05.2011. u 18:29
    hehehe, baš me zanima dal je klasnićeva gesta upućena treneru. vjerojatno i je i to u stilu: "evo ti ga na, mater ti j****. opet sam zabio gol, a ti me držiš na klupi."