Premiership, 36. kolo, 08.05.2011, 15:05 h
Stoke City 3:1 Arsenal
Arsenal

Arsenal se raspao na Britanniji

Marin Vuković • nedjelja, 08.05.2011.

Samo sedam dana nakon što su ukrotili napadački najefikasniju momčad lige i sačuvali svoju mrežu nedirnutom, nogometaši Arsenala posve su podbacili i porazom na Britanniji razočarali svoje navijače. Stoke City je slavio sa zasluženih 3:1, a na putu do pobjede u znatnoj su im mjeri pomogle i obrambene dječje bolesti Topnika.

Tjedan dana uoči finala FA kupa nogometaši Stoke Cityja poslali su poruku Manchester Cityju i najavili kako na Wembleyju neće biti nimalo lak protivnik. Pogocima Kenwynea Jonesa, Jermainea Pennanta i Jonathana Waltersa nadigrali su danas neprepoznatljivu momčad Arsenala i vjerojatno posljednji put ove sezone zatvorili joj vrata koja vode prema tituli prvaka Engleske.

Bila je to žustra i na trenutke pretjerano gruba utakmica, što s obzirom na recentnu povijest dviju momčadi i ne treba čuditi. Tony Pulis i Arsene Wenger ne njeguju posebno prijateljske odnose, a ne treba zaboraviti niti prošlosezonski incident u kojem je Ryan Shawcross teškim prekršajem slomio nogu Aaronu Ramseyju.

Obojica su danas počeli utakmicu i uoči početka pružili si ruku, a početne su minute pripale Arsenalu koji je na karakterističan način pleo mrežu oko domaćeg gola, ali bez izrazite opasnosti za domaćeg vratara Asmira Begovića.

Igralo se tako do 28. minute i kornera nakon kojeg je domaćin opravdao reputaciju momčadi koja polovicu svojih golova postiže iz prekida. Zaspala je obrana Arsenala, a ubačaj iz kuta iskoristio je Kenwyne Jones i prsima hladnokrvno smjestio loptu u nebranjeni dio mreže.

Topnici se nisu uspjeli oporaviti od šoka i pet minuta prije odmora primili su novi pogodak. Dopustili su Pennantu da se s loptom primakne na dvadesetak metara od gola i odapne udarac koji je uz malu pomoć Johanna Djouroua prebaio Wojciecha Szczesnyja i odsjeo u gornjem lijevom kutu.

Odmah potom mogao je Stoke City posve razbiti goste, Walters je prodao "tunel" Bacaryju Sagni i pogodio gredu, no na odmor se otišlo s dva pogotka prednosti domaćina.

Niti nastavak nije ponudio puno bolju igru Arsenala, iako je Wenger ubacivanjem Marouanea Chamakha i Nicklasa Bendtnera pokušao osvježiti svoj napad. Tek devet minuta prije kraja Robin van Persie uspio je pogotkom za 2:1 nakratko probuditi nadu Topnika, no već u sljedećem napadu ona se rasplinula poput balona od sapunice.

Nakon udarca Andyja Wilkinsona još jednom je loše reagirao Djourou i loptu predao Waltersu, koji posve neometan vrhom kopačke postavlja konačnih 3:1. Stoke City u sjajnom raspoloženju putuje na Wembley, a Arsenal je propustio dodatno pritisnuti Manchester United i Chelsea uoči njihova međusobnog derbija na Old Traffordu.

• Obrisan korisnik08.05.2011. u 22:22
    bez wengera ovaj Arsenal tek ne bi imao šta tražiti...
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 21:46
    wenger,it is time to leave
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 20:57
    dudu je za onog marokanca i ono dansko stablo izmislio nogomet,ovakav arsenal nema sto trazit u ligi prvaka,pa dinamo ima bolju obranu od njih.
  • The Phantom08.05.2011. u 19:36
    Totalno očekivano, bija san napisa kad su dobili United da će kiksat protiv Stoke
    The Phantom
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 18:05
    kako sam se slatko nasmijao kad sam vidio rezultat :) toliko o napetoj zavrsnici