Premiership, 36. kolo, 09.05.2011, 21:00 h
Fulham 2:5 Liverpool
Liverpool

Liverpool razbio Fulham na Craven Cottageu

Marin Vuković • ponedjeljak, 09.05.2011.

Liverpool je sjajnom predstavom na Craven Cottageu potopio svog domaćina Fulham s 5:2, a svoj drugi hat-trick u samo tri utakmice postigao je Argentinac Maxi Rodriguez.

U posljednjoj utakmici 36. kola engleske Premier lige Liverpool je iznimno nadahnutom predstavom razbio Fulham s visokih 5:2, na ljestvici preskočio Tottenham te preuzeo peto mjesto. Premda je taj cilj donedavno izgledao poput nemoguće misije, onim najoptimističnijim navijačima Redsa čak se i Liga prvaka odjednom čini dohvatljivom.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Maxi Rodriguez, koji je večeras postigao svoj drugi hat-trick u samo tri kola. Argentinac je mrežu domaćina načeo nakon samo 32 sekunde igre, čime je nadmašio i pogodak Javiera Hernandeza iz nedjeljnog dvoboja na Old Traffordu.

Šest minuta kasnije postigao je i svoj drugi pogodak, a već u 16. minuti Dirk Kuyt je zapečatio sudbinu Fulhama i riješio pitanje pobjednika povisivši prednost gostiju na nedostižnih 3:0.

Malu nadu domaćinu dao je Moussa Dembele u 57. minuti, no 13 minuta kasnije sjajnu večer zaokružio je Maxi spektakularnim udarcem s preko 20 metara. "Petardu" Liverpoola zaključio je Luis Suarez 15 minuta prije kraja, a u 86. minuti poraz Fulhama ublažio je Steve Sidwell.

Dva kola prije kraja Liverpool za četvrtoplasiranim Manchester Cityjem zaostaje četiri boda i sa zanimanjem će Kenny Dalglish i njegovi izabranici ispratiti sutrašnji ogled Cityja i Tottenhama. Plasman u Ligu prvaka tek je matematička mogućnost, no dok izgledi postoje Redsi se definitivno neće predati.

• Obrisan korisnik10.05.2011. u 14:44
    Hvala. Sljedeće godine se valjda gledamo preko nišana... :) (Borba za naslov, nap. a.)
  • Obrisan korisnik10.05.2011. u 14:35
    MajorPain da ima barem još pet kola do kraja upali bi ulp al dobro malo po malo kenny stvara momčad za napadanje naslova sljed.god. , čestitam na naslovu
  • Obrisan korisnik10.05.2011. u 14:15
    Navijač sam Manchester Uniteda, ali šteta što Liverpool nije upalio NOS barem 3 kola prije. Bili bi 4., možda čak i 3. s obzirom na ovaj Arsenal. Stvarno igraju odlično. K'o da im je King Kenny rekao da će ih sve strijeljati ako ne izbore Europu. Što čini malo "dobre" motivacije... A što se tiče... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.05.2011. u 13:59
    :) mozda neki genetski problem :) A mozda da ne lice na Beatles-e :)
  • Obrisan korisnik10.05.2011. u 12:25
    To sam primjetio već prije. Lucas igra puno bolje kad nema Gerrarda. Steven je kapetan, ikona kluba, ali bojim se i vječni luzer... Kad je on na terenu svaki napad mora ići preko njega, zbog toga su napadi Liverpoola bili lako zaustavljivi. Inače, lopta mladog Shelveya za Suarezov gol je u rangu... [više na forumu]