Premiership, 36. kolo, 08.05.2011, 13:00 h
Wolverhampton 3:1 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Wolvesi odlučno do spasonosnih bodova

Marin Vuković • nedjelja, 08.05.2011.

Wolverhampton je u lokalnom derbiju s West Bromwich Albionom napravio velik korak prema osiguranju prvoligaškog statusa. Pobjedom od 3:1 pobjegli su iz opasne zone i u nju gurnuli Blackpool, usput bitno otežavši situaciju West Hamu, čiji opstanak u ligi od danas spada u sferu znanstvene fantastike.

U jednoj od ključnih utakmica u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa nogometaši Wolverhamptona upisali su iznimno važna tri boda, prvi put nakon 19. ožujka i trijumfa na Villa Parku. Momčad Micka McCarthyja ozbiljno je shvatila dvoboj na Molineuxu i motiviranom predstavom nadigrala West Bromwich Albion rezultatom 3:1. Rasterećeni briga o opstanku u ligi, gosti su odigrali vjerojatno najgoru utakmicu pod vodstvom Roya Hodgsona i upisali zaslužen poraz.

Sva tri pogotka Wolverhampton je postigao zahvaljujućim očajnim reakcijama obrane Baggiesa, koja je danas uzela slobodan dan. Prva dva postignuta su na gotovo identičan način, nakon kornera, samo su realizatori različiti: u 15. minutu bio je to Steven Fletcher, a u 28. Adlene Guedioura.

Treći pogodak domaćina pak ide na dušu Abdoulayea Meitea, kojemu je na samom početku drugog poluvremena lopta prošla ispod noge i došla u posjed Fletchera, a ovaj svojim drugim pogotkom na utakmici riješio pitanje pobjednika.

West Bromwich Albion probudio se tek nakon jedanaesterca u 55. minuti, kojeg je Peter Odemwingie pretvorio u pogodak. Nedugo zatim Jerome Thomas je imao lijepu priliku smanjiti na 3:2, no njegov silovit udarac zaustavila je greda. Domaćin je u završnici ipak posložio redove i mirno priveo utakmicu kraju.

Wolverhampton je s nova tri boda skočio na 17. mjesto i popravio svoju gol razliku u odnosu na slabije plasirane klubove. Ovom je pobjedom, osim toga, s popriličnom sigurnošću u drugoligaško društvo gurnuo West Ham, koji se dva kola prije kraja nalazi četiri boda od spasa.