Ispali Vukojević i Partizan

Vedran Babić • srijeda, 03.08.2011.

Dovršeni su svi ostali uzvratni susreti trećeg pretkola Lige prvaka. Vukojevićev Dynamo novim je porazom ispao iz daljnjeg natjecanja, baš kao i Partizan, koji je pomalo nes(p)retno ispao od Genka. Češka Viktoria izbacila je Rosenborg, a Maccabi Haifa Jurice Buljata Maribor...

Iako su u rukama imali prolaz, nogometaši Partizana zaključili su svoje sudjelovanje u kvalifikacijama Lige prvaka za ovu sezonu.

Bolju igru u prvom poluvremenu "crno-beli"su oplodili vodećim pogotkom u 40. minuti kada su Eduardo i Ščepović proigrali Nemanju Tomića, koji je zatresao mrežu Genka. U samoj završnici prvog dijela Ogunjimi je promašio lijepu prigodu za izjednačenje, a početkom nastavka Partizanov Volkov pogodio je vratnicu.

Izgledalo je kao da drugi Partizanov pogodak "visi u zraku", a onda se dogodila 57. minuta i jedanaesterac za goste poslije Milkovićeva igranja rukom. Siguran realizator bio je Vossen i Genk se vratio na "pole position". Do kraja utakmice nastavila se dominacija domaćih, no promjene rezultata više nije bilo. U četvrto pretkolo Lige prvaka ide belgijski prvak.

Ognjen Vukojević i njegov Dynamo također će nastaviti svoj europski put kroz Europsku ligu. Nakon što su u Kijevu s 2:0 izgubili od Rubina, nogometaši ukrajinskog predstavnika doživjeli su još jedan poraz, ovaj put rezultatom 2:1.

Gosti iz Kijeva su u otvaranju imali više loptu u nogama, no Rubin im je pogotkom Djadjuna u 19. minuti brzo skresao krila. Najbolju priliku za povratak u susret Dynamo je propustio početkom drugog dijela kada je Jarmolenko promašio domaća vrata. Pred kraj utakmice pala su dva pogotka, po jedan na svakoj strani. U 88. Medvedev je povisio na 2:0, a u sudačkoj nadoknadi Gusev je postavio konačnih 2:1. Vukojević je odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton.

Benfica je osigurala prolaz protiv turskog Trabzonspora odigravši 1:1 nakon prošlotjednih 2:0. Portugalci su poveli preko Nolita, no ubrzo je izjednačio Paulo Henrique. Benfica je bila bolja momčad i mogla je upisati još jednu pobjedu, a domaćin je od 58. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Mierzejewskija.

Češka Viktoria iz Plzena dovršila je posao protiv norveškog Rosenborga novom pobjedom. Nakon 1:0 u Trondheimu, češki prvak je u dramatičnom uzvratu slavio s 3:2. Gosti su krajem prvog dijela poveli, domaćini do 60. minute preokrenuli na 2:1, a u 77. Prica je izjednačio na 2:2 i vratio nadu gostima. Ona je, međutim, trajala niti 60 sekundi jer im je već u idućem napadu Petržela zadao konačan udarac. Inače, sudac ove utakmice bio je naš Marijo Strahonja.

Maccabi Haifa je uz 90 odigranih minuta i jedan žuti karton Jurice Buljata s ukupnih 3:2 preskočio Maribor (u uzvratu je bilo 1:1), za koji je Dejan Mezga odigrao 81 minutu i također zaradio javnu opomenu. Wisla je s ukupnih 5:2 izbacila bugarski Litex, a Twente je protiv rumunjskog Vasluija zadržao prednost od 2:0 iz prve utakmice.

Zurich i Sturm ostvarili su 1:0 pobjede protiv Standarda odnosno Zestafonija, što im je bilo dovoljno za ukupne pobjede 2:1, a dalje je prošao i ciparski APOEL. Spomenimo još i kako je Hrvat Stjepan Kukuruzović odigrao cijelu utakmicu za Zurich, dok je za Sturm u 74. minuti u igru ušao Darko Bodul. Silvije Čavlina bio je na klupi istog kluba.

• Obrisan korisnik04.08.2011. u 09:35
    @tomo0103 bolje je igrati kao protiv Werdera i ispasti nego ovo s HJK-om i proći dalje, jel?
  • Mihalj04.08.2011. u 09:27
    stvar je u tome da svoju ekipu podržavaš što god bilo i da je sramotno svojoj ekipi zviždati.
    Mihalj
  • Obrisan korisnik04.08.2011. u 09:20
    Pa da si gledao utakmicu, i vidio kako trener postavlja igru protiv ekipe koju je partizan dobio 5 nula i ti bi fućkal! A realno, svi ti klubovi koji su ispali, ispali su od puno jaćih klubova! Trebalo bi izbjeći puno klubova, ako Jurčić ne promijeni pristup!
  • ivos04.08.2011. u 08:07