Gorica pokleknula u Imotskom

Josip Tolić • nedjelja, 11.09.2011.

Prošlogodišnji prvak Druge lige pretrpio je prvi poraz u Imotskom, dok je Solin pred svojim navijačima preokrenuo rezultat i došao do bodova.

Na Gospinom docu sastale su se dvije neporažene momčadi u prva tri kola, Imotski i Gorica. Terensku inicijativu u početnom periodu utakmice domaćini su okrunili u 33. minuti. Dalibor Mandarić izveo je slobodni udarac centrirajući prema golu, vratar gostiju Koprić uhvatio je loptu na gol-liniji te, kako je pomoćni sudac Ulovac signalizirao, ušao s njom u gol, pa su Imoćani prešli u vodstvo.

Iako su gosti težili izjednačenju do kraja utakmice, put do mreže nisu pronašli. Ispromašivali su se Konopek i Papa i Bajto, a rezultat je ostao minimalnih 1:0 za Imotski, koji je tako zadržao nepobijeđenost u ovogodišnjem prvenstvu. Gorica, pod vodstvom novog trenera Sretena Ćuka, dva kola za redom nije uspjela upisati tri boda, i sreću će morati tražiti u nastavku natjecanja.

Vrlo neizvjesno i uzbudljivo bilo je i u Solinu. Momčadi su na Igralištu uz Jadro tražile tri boda nakon što im u prošlom kolu to nije uspjelo, Solin je izgubio kod Haška, a Mosor je remizirao s Imotskim. U utakmici prepunoj naboja i uz čak sedam žutih kartona "stradao" je trener Solina Marijo Osibov zbog vrijeđanja kolege na drugoj strani Brune Akrapovića u 26. minuti, pa je strateg Solinjana morao na tribine.

Stvari su se činile još gorima za domaćine u nastavku kada je Ivan Čurić doveo u vodstvo Mosor golom s bijele točke. Međutim, nakon samo šest minuta na isti način odgovorio je Dražen Vuković, koji je ušao u igru samo pet minuta prije. Gledatelji se još nisu ni smirili od izjednačujućeg gola, a potpun preokret donio je Ivan Glavina u 71. minuti zaključivši nevjerojatnih deset minuta te, na kraju se pokazalo, i cijeli dvoboj.