Hrvatski dragovoljac 0:6 Pomorac
Pomorac

Nova sramota Dragovoljaca u Sigetu

Sa ŠNC "Stjepan Spajić": Damir Žbulj • subota, 10.09.2011.

Hrvatski dragovoljac dobio je još jedan 'šamar' u novoj drugoligaškoj sezoni. U četvrtom kolu Druge HNL teško su stradali, na domaćem terenu u Sigetu, od Pomorca. Primili su čak šest, nisu zabili niti jedan pogodak, a potpuno je izgledno kako ćemo na klupi od idućeg kola gledati novo lice, jer je sadašnji trener Stjepan Čordaš, još na poluvremenu ove utakmice, ponudio svoju ostavku.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - POMORAC 0:6 (0:5)

Druga HNL, četvrto kolo

ŠNC Stjepan Spajić, Siget, Zagreb, gledatelja: 500

Suci: Mario Novak, Davor Batinić, Domagoj Gradištanac

Strijelci: Weitzer 6', Šaban 13', Bjelanović 23', Batkoski 30', Šaban 33', Prtenjača 79'

Hrvatski dragovoljac: Čović - Borzić, Špehar, Marković, Kešinović, Čordaš, Švarić, Gregov (Pajvot 29'), Sokić, Celčić (Šimić 53'), Vuka (Rašić 46')
Trener: Stjepan Čordaš

Pomorac: Burcsa - Rudan, Turkalj, Čuturilo, Bjelanović, Šaban (Prtenjača 74'), Weitzer, Prpić, Damiš (Muminović 76'), Batkoski (Režić 64'), Zgrablić
Trener: Predrag Stilinović

Što reći o utakmici, koja je bila riješena već nakon 20-ak minuta igre? Početna inicijativa domaćeg sastava bila je jalova, a paradoksalno kako je iz prve prave opasne situacije pred golom gostiju, pao je pogodak u mreži Dragovoljaca. Darko Čordaš je dobro zagrijao Burcsu na vratima, lopta odlazi u korner, no, nakon izvedenog udarca iz kuta bljesnula je kontra Pomorca, Prpić je uposlio Weitzera, koji matira Čovića, za rano gostujuće vodstvo, već u šestoj minuti.

Vremena za pravi oporavak domaćih nije niti bilo, jer se situacija u narednim minutama drastično pogoršala. Strijelac prvog pogotka Weitzer u devetoj minuti puca glavom, Čović odlično brani, ali već u 13. minuti na semaforu je 0:2. Loša reakcija obrane Crnih, Čuturilo dobro pronalazi Šabana, koji krasnim lobom s 20-ak metara vara vratara domaćih.

Deset minuta kasnije Bjelanović je pospremio jednu povratnu loptu, nakon dobro odigrane polukontre, i utakmica je već bila riješena. Nakon pola sata igre Batkoski je povisio na 0:4, a samo tri minute kasnije Šaban, nakon kornera, postavlja na 0:5, što je bio rezultat kojim se odlazi na odmor.

Kešinović je u 35. minuti zaradio izravno isključenje zbog starta na Šabanu, kada je bio posljednji čovjek obrane, što je bila točka na i sramotnom nastupu Crnih.

Nastavak utakmice bila je samo formalnost. Gosti su odigrali s pola snage, uspjeli su i u takvom izdanju ubaciti još jednu loptu u mrežu Čovića, Prtenjača je glavom zabio u 76. minuti, a svi sudionici jedva su (do)čekali posljednji sučev zvižduk.

Treće poluvrijeme

Nakon još jednog domaćeg poraza, u Sigetu je ponovno nakon utakmice vladala turobna atmosfera. Trener Čordaš je još na poluvremenu podnio ostavku, ali uprava još nije odlučila što i kako dalje. Razočarani su svi, i uprava i igrači i trener i navijači, samo se ne zna tko je krivac za ovakvu situaciju.

Sportski direktor Hrvatskog dragovoljca Dinko Vulelija, koji je i stigao u klub pred početak nove sezone, nije znao kako objasniti ovakvo stanje u redovima Crnih. "Čestitao bih gostima na zasluženoj pobjedi. U svojoj dugogodišnjoj karijeri sportskog djelatnika nisam doživio takvu blamažu. Ovo je veliki udarac za sve nas i nitko neće kući dok ne raščistimo neke stvari u klubu," oštar je nakon susreta bio Vulelija.

"Igrači kao da nisu niti ušli u utakmicu. Razočaran sam, uvrijeđen i ponižen. Oni ne shvaćaju profesionalno svoje obveze, a puno njih niti ne zaslužuje nositi dres Dragovoljca. U idućem kolu protiv Croatije u Sesvetama tko ne pogine na terenu neće više igrati," bile su riječi sportskog direktora Dragovoljca.

S druge strane, trener gostiju Predrag Stilinović bio je zadovoljan, ali i on je bio svjestan kako današnji Dragovoljac nije bio dostojan suparnik njegovim igračima: "Svoju priliku tražili smo iz kontre i polukontre. a prvo poluvrijeme odigrali smo savršeno. Nakon takve predstave, u nastavku utakmice odlučili smo sačuvati momčad, smanjili smo gas, jer nas očekuje napornih desetak dana i tri teške utakmice. Kiksali smo protiv Dugopolja pa nam je današnja utakmica bila izuzetno značajna. Dobra smo momčad, želimo biti čim bliže vrhu, ali nemamo neki imperativ rezultata.".