Junak 4:2 HAŠK
HAŠK

Ljepotica kola u Sinju

Mišo Gulić • nedjelja, 11.09.2011.

Sjajnu utakmicu gledali smo u Sinju, u okviru četvrtog kola 2. HNL, gdje je Junak ugostio HAŠK-a te ga u Zagreb poslao s četiri komada u mreži. Sinjani su tijekom cijelog susreta bili bolji suparnik, a valja pohvaliti i oba trenera koja su težila nadigravanju, a ne destrukciji igre.

Junak - HAŠK 4:2 (1:1)

Sinj, Gradski stadion
Gledatelja: 400
Suci: Željko Frković (glavni); Ivica Radošević, Stjepan Talan (pomoćnici)

Strijelci: 1:0 Ajduković( 20.); 1.1 Medved (23.); 2:1 Kozina (50.); 3:1 Tolić ag. (81.); 3:2 Lepinjica (83.); 4:2 Sučić (90.)

Junak: Runje, Samardžić, Ajduković, Ljubas, Mandac, B. Poljak, Gale, Tadić (od 74. Grčić), Kozina (od 63. Sučić), Klarica (od 46. Šindik), Lagator.
Trener: Mirko Labrović

HAŠK: Sakač, Ribić, Cetina, El-Saleh, Tolić, Dušak, Horvat, Baković ( od 68. Crnković), Vukadin (od 53. Čavala), Lepinjica, Medved.
Trener: Krešimir Sunara

Junak je upisao drugu pobjedu u četiri odigrana kola Druge hrvatske nogometne lige te je za sada i dalje bez poraza. Vrlo dopadljivom i otvorenom igrom trener domaćeg sastava Mirko Labrović zasigurno je zadovoljio apetite domaće publike, dok s druge strane gostujući strateg Krešimir Sunara ima za čime žaliti, pogotovo u trenutcima dok je rezultat bio u egalu.

Prvu prigodu zabilježili smo u osmoj minuti kada je Lagator fino proigrao Kozinu koji je dobro pucao, ali tik pored desne vratnice. Novi pokušaj Junaka zbio se deset minuta potom kada Bože Poljak snažno tuče iskosa iz slobodnog udarca, a gostujući vratar Sakač, uz manju nesigurnost, ipak hvata loptu. Početni pritisak Sinjana se isplatio u 20. minuti kada nakon ubačaja iz kuta Poljaka, loptu u mrežu posprema Ajduković za vodstvo od 1:0. Međutim, nije dugo trajalo veselje domaćih, jer već nakon tri minute odlično s boka nabacuje Vukadin, a glavom pogađa Medved za poravnanje rezultata.

Gosti su dobro zagrijali Runju i u 29. minuti kada je snažno tukao Lepinjica s vrha šesnaesterca, ali dobrom intervencijom istaknuo se domaći vratar. Sinjani su do odmora zaprijetili nakon još jednog ubačaja iz kuta Poljaka, ali Ljubasov udarac brani gostujući vratar.

Otvaranje drugog dijela u potpunosti je pripalo domaćim nogometašima, a nagrada za to je stigla u 50. minuti kada Kozina s vrha kaznenog prostora pogađa pored nemoćnog Sakača za novo vodstvo Junaka. Imali su i gosti dvije vrlo dobre prigode za poravnanje, ali ni Horvat, ni Lepinjica nisu uspjeli konkretizirati dobre akcije svoje momčadi.

Kazna za promašaje stigla je u 81. minut kada oštar ubačaj Samardžića gostujući Tolić posprema u vlastitu mrežu. Ipak, da završnica ove odlične utakmice ne prođe bez drame, pobrinuo se Lepinjica koji odmjerenim udarcem u 83. smanjiva rezultat na 3:2, a gosti su u sudačkoj nadoknadi mogli i do boda, ali ponovno je Runje bio na mjestu, nakon pokušaja Čavale. Tik pred posljednji sučev zvižduk, Šindik s desne strane fino upošljava Sučića, kojem s tri metra nije bilo teško zapečatiti veliku pobjedu Junaka.