Radnik Legea 5:0 Marsonia 1909
Marsonia 1909

Radnik petardom do prve pobjede

Sa Stadiona sv. Josipa Radnika:Josip Tolić • subota, 10.09.2011.

Nakon gostujućeg remija s prvakom Goricom u prošlom kolu, sesvetski Radnik je na domaćem terenu stigao i do prve pobjede u prvenstvu. Na Stadionu sv. Josipa Radnika Marsonia 1909 ispraćena je s pet pogodaka u mreži uz sjajnu predstavu Petra Franjića.

Radnik Legea - Marsonia 1909 5:0 (1:0)

Sesvete, Stadion sv. Josipa Radnika
Gledatelja: 300
Suci: Vedran Mamić; Božinović (oba Split), Nimac (Lišane Ostrovičke)

Strijelci: 1:0 Franjić (32'), 2:0 Franjić (60'), 3:0 Babić (65'), 4:0 Babić (79'), 5:0 Jurjević (85')

Radnik Legea: Karatović, Gorupec, Čalušić, Cerovec, Mrzljak, Jurjević, Vinčić (od 78' Pažin), Mihaljević (od 56' Kulašević), Bešlić (od 66' Ljubičić), Babić, Franjić
Trener: Dinko Jeličić

Marsonia 1909: Zogović, Olić, Čurković, Duvnjak, Župarić, Jelčić (od 70' Juriša), Perković, Roso (od 61' Kljajić), Mioč, Terzić (od 64' Mišić), Lovreković
Trener: Miroslav Buljan

Domaćini, koji su u tri godine stigli iz Četvrte u Drugu hrvatsku nogometnu ligu, ušli su u utakmicu sa željom što prije zabiti gol i odvesti susret u miran tijek. Već u četvrtoj minuti Mihaljević se našao u situaciji "jedan na jedan" s gostujućim vratarom Zogovićem, no nije uspio pogoditi okvir gola.

Sesvećani su po velikoj vrućini gotovo stalno držali loptu na protivničkoj polovici i stvarali prilike. Vratar Zogović iskazao se obranama Vinčiću i Čalušiću, no u 32. minuti nije mogao ništa napraviti. Petar Franjić je u jednom od svojih prodora uposlio Mihaljevića, napadač Radnika pogađa u blok Brođana, na odbijenu loptu natrčava Franjić i, uz malo sreće, pogađa za vodstvo domaćina.

Praktički jedina šansa za goste bila je netom prije odlaska na odmor kada je Mioč gurnut u izglednu priliku, no bio je prebrz te je označeno zaleđe. U drugom su dijelu igrači Marsonije potpuno pali, što su Radnikovci iskoristili te s još tri gola zaključili ovaj dvoboj. Nakon sat vremena igre Franjić je još jednom u glavnoj ulozi. Ovaj puta si je sam iskreirao poziciju i s 20-ak metara sjajnim udarcem pogodio suprotni kut gostujućih vratiju za 2:0.

U 64. minuti Kljajić je za goste priprijetio iz slobodnog udarca pogodivši vratnicu, no obrana se nije vratila na vrijeme. To je iskoristio Vinčić koji se sjurio u kontru te uposlio Marija Babića, a 19-godišnjak je imao dovoljno vremena poentirati. Deset minuta prije kraja Franjić je asistencijom za Babića potvrdio prvo ime susreta, a u 85. minuti priču je zaključio Jurjević nakon slobodnog udarca.

Velika pobjeda mlade ekipe Radnika nad nejakim sastavom Marsonije 1909 i očekivati je pomak sesvetskog sastava prema vrhu drugoligaške ljestvice u predstojećim kolima.