Dugopolje 2:0 Sesvete
Sesvete

Dugopolje četiri od četiri

Iz Dugopolja:Mišo Gulić • nedjelja, 11.09.2011.

Dugopolje je u četvrtom kolu upisalo i četvrtu pobjedu te se tako izdvojilo na vrhu ljestvice, već sada se istaknuvši kao favorit za Prvu ligu. Gosti iz Sesveta su cijelu utakmicu bili u podređenom položaju, bez prave ideje kako zaprijetiti domaćem vrataru pa stoga ovaj poraz ni ne čudi.

Dugopolje - Croatia Sesvete 2:0 (1:0)

Dugopolje, Stadion hrvatskih vitezova, gledatelja: 100
Suci: Ninoslav Fratrić (glavni); Dejan Berger i Luka Prološčić (pomoćnici)

Strijelci: 1:0 Guć (2.); 2:0 Guć (66.)

Dugopolje: Bečić, Gusić, Žaja (od 46. Kovač), Obšivač, Brnadić, Čerina (od 84. Barišić), Andrijašević, Guć, Caktaš, Anić, Jordan (od 60. B. Balić)
Trener: Ante Miše

Croatia Sesvete: Petrušić, Jakara, Benčak, Zeba, Jurina (od 53. Babić), Pukec, Tepurić, Vekić (od 60. Hanzić), Daševci, Jurakić, Hojski (od 73. Divković).
Trener: Davor Pavlov

Sjajni dugopoljski nogometaši zasad jedini drže stopostotan učinak u 2. HNL, a nova "žrtva" ovaj put im je bila momčad Croatije iz Sesveta. Od samog početka vrlo dominantno su se postavili domaći igrači i gostima nisu ostavili niti najmanju nadu u povoljan rezultat. Tako se ponovno na naslovnice vratio Ante Miše kao "Mister 100 posto".

Odmah na otvaranju susreta, u drugoj minuti, Dugopolje je povelo. Slobodan udarac s 23 metra izveo je Alen Guć i neobranjivo pogodio mrežu gostujućeg vratara za 1:0.

Dugopoljci su novu priliku kreirali u 21. minuti kada je nakon nabačaja iz slobodnog udarca glavom pokušao Brnardić, međutim, spreman je bio Petrušić. Minutu iza, snažno odapinje Gusić s 25 metara, ali još jednom sjajnom intervencijom spašava gostujući vratar.

U narednom vremenu do odmora domaćini, unatoč terenskoj inicijativi, nisu uspijevali kreirati neku ozbiljniju prigodu pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0 u korist Dugopolja. Igrači gostujućeg sastava tako su u prvom dijelu ostali bez udarca na gol Bečića.

U nastavku susreta ponovno smo gledali dominaciju Dugopolja, ali bez izrazitih prigoda sve do 63. minute kada je, nakon ubačaja Kovača iz slobodnog udarca, glavom pokušao Brnadić, ali malo preko vrata.

Koliko su opasni ubačaji Kovača gosti su se uvjerili u 66. kada je isti igrač nabacio iz kornera, Gusić glavom prenio za usamljenog Guća na drugoj vratnici, a ovaj to hladnokrvno posprema u mrežu za 2:0.

Nisu se domaći zadovoljili s tim rezultatom pa su konstantno boravili na gostujućoj polovici igrališta u potrazi za novim zgoditkom pa tako bilježimo pokušaj Guća iz 84. koji je završio malo poviše grede.

Trener Ante Miše nije želio podilaziti euforiji, ali nije krio ni zadovoljstvo dobrom igre svoje momčadi: "Mislim da smo danas odigrali odličnu utakmicu protiv dobre momčadi iz Sesveta. Ovo je prvi put da neka momčad protiv nas nije stvorila niti jednu priliku, a mislim da sam s time sve rekao."

Dvostruki strijelac Alen Guć, status prvog strijelca lige "pravda" dobrom momčadskom igrom: "Svi moji zgoditci su plod momčadske igre, a eto ja sam onaj koji iskoči. Sad idemo iz kola u kolo i bez ikakvog imperativa."

Gostujući strateg Zvonko Lipovac je priznao kako je pred njima još mnogo posla te kako su oni momčad u stvaranju: "Nas je presjekao taj zgoditak u drugoj minuti, nakon čega više nismo znali što da radimo. tek pred kraj prvog dijela smo parirali domaćinima, ali u drugom smo ponovno pali i više nismo imali ideje za povratak."

• rider1111.09.2011. u 20:52
    do prije neki dan uopće nije bilo razlike između hnl utakmice dinama i utakmice dugopolja, tako da nećeš razbojniče
    rider11
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 20:48
    al ne između navijačkih masa tih dvaju klubova.
  • jugoplastika11.09.2011. u 20:40
    mala je razlika između veličine dugopolja i zagreba ;)
    jugoplastika
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 20:29
    kako se ovo objašnjava? ovo je još sramotnije od lokomotive, 100 gledatelja na utakmici vodećeg drugoligaša?