Međimurje 3:2 Rudeš
Rudeš

Bodovi ostaju u Čakovcu

Sportnet • nedjelja, 11.09.2011.

Iznimno zanimljiva i sadržajna utakmica odigrana je u sparno subotnje popodne u Čakovcu. Međimurje je u četvrtom kolu 2. HNL ugostilo zagrebački Rudeš i ostvarilo vrijednu pobjedu. Na kraju, unatoč dobroj igri prema naprijed s obje strane i mnogo pogodaka, nijedna ekipa ne bi trebala biti previše zadovoljna. Rudeš prije svega zbog negativnog rezultata i vrlo loše igre cijele obrane, a Čakovčani zbog neshvatljivog pada u drugom poluvremenu.

Međimurje – Rudeš 3:2 (2:1)

SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 200
Suci: Stjepan Hruškar(Bjelovar), Marinko Puškarić (Rijeka), Goran Pervan (Bjelovar)

Strijelci: 1:0 Puclin (5.), 2:0 Rožman, ag. (29.), 2:1 Gudelj (45.+2), 3:1 Piškor(50.), 3:2 Belak (65.)

Međimurje: Bešenić, Puclin (od 60. Barat), Piškor (od 90. Kovačić), Međumurac, Bukal (od 80. Habuš), Begović, Dodlek, Zore, Zeba, Garba, Petak
Trener: Miljenko Dovečer

Rudeš: Žuna, Herek, Rožman (od 46. Baltić), Belak, Cmrečnjak, Bjelobradić, Eterović, Galić, Tadić, Anić (od 54. Petković), Gudelj (od 82. Poljak)
Trener: Mate Prskalo

Ovaj susret imao je jednu zanimljivu pozadinu i prije nego što je počeo. Naime, prošle sezone, prije skoro točno godinu dana, 11.9.2010., ove dvije ekipe susrele su se na istom stadionu, u istom kolu, u istom natjecanju, i u vrlo sličnom raspoloženju. Ova zanimljiva igra slučaja, postaje još zanimljivija kada se zna da je domaća ekipa imala isti broj bodova (jedan) i opet je zabila isti broj golova Zagrepčanima (tri) kao i prošle sezone.

Čakovčani su ovom utakmicom zapravo otvorili sezonu u svojem gradu jer se zbog rasporeda još nisu predstavili svojoj publici. Utakmica je počela otvoreno s obje strane, a prvi pogodak pao je nakon samo pet minuta kad je David Puclin zatresao gostujuću mrežu. Pokupio je jedan odbijanac i lijepim udarcem matirao gostujućeg vratara Tomislava Žunu.

Nakon postignutog pogotka, domaći igrači krenuli su još odlučnije prema vratima Rudeša i redali su priliku za prilikom. Davor Piškor je pretrčao braniča Rudeša i izbio sam pred gostujućeg vratara koji je obranio njegov mlaki udarac. Isti je igrač opet bio u prilici, ali se gostujući vratar odlično snašao i izbacio u korner. U to vrijeme svaka akcija Međimurja završavala je ili dobrom prilikom ili zaleđem. Zaista je začuđujuće koliko puta je domaća ekipa uspjela ući u nedozvoljenu poziciju kroz cijelu utakmicu. Gosti su, s druge strane, prijetili kontrama ili (lošim) udarcima izvana. Ovo je bilo vrijeme velike dominacije Međimurja.

U 19. minuti vidjeli smo prvo neuspješno istrčavanje gostujućeg vratara Žune, ali se Puclin nije do kraja snašao i pucao je pokraj gola. Nakon toga slijedio je rijetko viđen potez. Mladi bek Rudeša, Siniša Rožman "iskoristio" je još jedno loše istrčavanje svog vratara i nesretnim (ali tehnički savršenim) lobom zatresao vlastitu mrežu. Nakon 2:0, igra je pomalo stala, a gosti su se oslobodili i uspostavili ravnotežu na terenu. Odličnu priliku za Rudeš u 40. minuti imao je opasni Anto Gudelj kojem je domaći vratar Luka Bešenić obranio udarac. No, u drugoj minuti sudačke nadoknade Gudelj ipak zabija gol za goste nakon ubačaja iz skraćenog kornera, pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom domaćina 2:1.

U drugo poluvrijeme ponovno se ušlo zaleđima domaćeg sastava. U 50. minuti već viđen scenarij u obrani gostiju, njihov vratar opet loše izlazi s gola, lopta dolazi do Piškora i on s velike udaljenosti zabija u praznu mrežu. Nakon trećeg gola, domaća momčad zadovoljila se vodstvom, a Rudeš je preuzeo inicijativu i već u 65. minuti zasluženo smanjio vodstvo udarcem Karla Belaka izvana. U 71. minuti odlična šansa raspoloženog Gudelja, ali pucao je preko gola. U 76. Žuna već po četvrti puta loše istrčava, ali ovaj puta Bukal promašuje ono što je prije Piškor zabio.

Do kraja utakmice Rudeš je pritiskao, ali bez većih šansi. Domaći igrači jedva su disali i čekali su kraj. Zadnja prilika otvorila se Belaku koji promašuje nakon solo prodora. Međimurje je ostvarilo ipak zasluženu pobjedu, unatoč velikom padu u igri u zadnjih pola sata.

"Čestitam igračima na zasluženoj pobjedi po ovom teškom vremenu, bilo je teško gledati utakmicu, a kamoli igrati. Uspjeli smo obraniti rezultat, što je u ovom trenutku najvažnije. Bio je u mojoj momčadi vidljiv umor i nedostatak svježine, to moramo ukloniti u danima koji dolaze", rekao je trener domaćih Miljenko Dovečer.

"Došli smo u Čakovec uzeti neke bodove, no moram priznati da smo mi domaćima darovali svojim pogreškama pobjedu. Ovoliko pogrešaka u fazi obrane već dugo nismo imali", dodao je trener gostiju Mate Prskalo.

tekst: Dino Brumec