1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 01.10.2011, 18:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1257
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Željko Novosel (Vrbovec), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Slaven Belupo
Dejan Glavica 67'
1:0(0:0) Varaždin
Varaždin

Glavica presudio bivšem klubu

Iz Koprivnice:Ivana Strahija, Zvonka Keliš • subota, 01.10.2011.

Susjedski derbi u Koprivnici pripao je Slaven Belupu, iako se nakon razmjerno dobrog prvog dijela činilo da neće Varaždinci izgubiti tako lako. No, presudio im je bivši igrač Glavica, koji je rezultat s nule pokrenuo u 67. minuti, pravim eurogolom.

Iz Koprivnice u prvih 45 minuta po goste odlične vijesti, Varaždinci naime nisu primili gol. To je nakon brzopoteznih golova koje su znali primati zbilja bilo osvježenje. Neobično je bilo i vidjeti jednog od najstandardnijih igrača Varaždina, Glavinu, u gledalištu, kamo je navodno dospio zbog zatezanja zadnje lože.

Utakmica kreće atraktivno, s po šansom sa svake strane. Prvo je Bušić loptu iz blizine poslao iznad varaždinskih vrata, a odmah potom je Vugrinec proigrao Sačera, koji promašuje.

Nakon toga, i dalekometnog šuta Brezovca, igra se odjednom pretvorila u napucavanje lopte. Ljepše se počelo igrati nakon što je proteklo prvih pola sata, tada se kao vrsni golman pokazao gostujući Dreven. U dva je navrata slobodnjak izvodio Brezovec, oba je puta Dreven otklanjao prijetnju, jednom je pucao i Maras, a jednom Poljak, no pored golmana Varaždina ne prolazi ništa. Imali su osim toga Koprivničani sedam udaraca iz kuta, no ni jedan nije donio ono željeno, promjenu rezultata.

U samoj završnici poluvremena dva velika propusta gostujućeg napadača Tokića. Prvo mu je Lončar poslao loptu u for, nakon što ju je ukrao domaćima, no do nje prije stiže domaći golman Rodić, a zatim Tokić propušta primiti loptu koju mu je opet poslao Lončar, a trebao se samo okrenuti da bi je poslao u gol. Za kraj prvog dijela, slobodni udarac za Varaždin, Pajač puca jako i dobro, ali je Rodić na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme otvoreno je Drevenovom obranom Mujanovićevog šuta, a zatim Vugrinec iz slobodnjaka odlično nabacuje za Tokića, ovaj dobro cilja glavom, ali Rodić uspijeva skrenuti loptu od cilja.

Imaju gosti još jednu priliku, Vugrinec proigrava Sačera, on šalje loptu pred gol Slavena, Lončar puca, Rodić brani, a zatim pokušava i Tokić, no domaći je golman vrlo siguran.

Kazna stiže u 67. minuti, kad je mrežu iza Drevena konačno proparao Glavica, njegov donedavni suigrač. Geng je naime dobro pronašao Glavicu, koji pravim eurogolom, s dvadesetak metara, šalje preciznu loptu u gornji desni kut varaždinskog gola.

Igra se zatim u potpunosti preselila na polovicu gostiju, a Koprivničani su umalo postigli i drugi gol. Na šut Brezovca Dreven loše reagira, poskliznuo se, a loptu je pokušao u prazni gol poslati Glavica, no de Souza je spreman i izbija je prije no što je prešla gol-crtu.

Do kraja utakmice još drugi crveni karton Sačera, koji je minutu prije svih ostalih tako otišao na tuširanje, te odlični šut iz slobodnjaka Brezovca, koji silovito trese vratnicu, no ne mijenja rezultat.