1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 02.10.2011, 18:00 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 4.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Modrić (Zagreb), Kezele (Rijeka)

Nikola Vlahović • nedjelja, 02.10.2011.

Deseto kolo domaćeg prvenstva završeno je utakmicom između Karlovca i Hajduka. Gosti su bili bolji u prvih 45 minuta te su došli do prednosti. Međutim, Karlovac se u nastavku trgnuo te je sasvim zasluženo došao do izjednačenja...

Tomislav Ivičić
46'
18
Nedjeljko Amić
62'
5
Edin Husić
82'
Krasimir Balakov

Hajduk je na stadion pokraj Korane došao samo s jednim ciljem, osvojiti sva tri boda, međutim, domaćini su pokvarili planove Bilih. Prva prilika na utakmici pripala je domaćinima. Stambolija je odmah u trećoj minuti zaprijetio Subašiću, ali je vratar Hajduka bez poteškoća zaustavio njegov udarac. Samo dvije minute nakon toga na gol Karlovca pucao je Lendić, međutim, njegov udarac prohujao je pored vratnice.

Nakon toga Hajduk je zagospodario terenom, a u odličnoj prilici našao se Ahmad Sharbini u sedmoj minuti. Umjesto da što brže reagira i uputi udarac prema Sunari, napadač Hajduka dugo je čekao te je obrana Karlovca uspjela otkloniti opasnost. Vrlo raspoloženi bili su Tomasov i Lendrić koji su zadavali mnogo problema domaćoj obrani. Nakon par neiskorištenih prilika Hajduk je došao do vodstva u 15. minuti. Nakon brze akcije, Lendrić je dodao loptu za Sharbinija, a napadač Bilih preciznim je udarcem s desetak metara zatresao mrežu Karlovca.

Taj je gol dodatno motivirao goste iz Splita koji su krenuli po drugi pogodak. Vrlo blizu povećanja vodstva Hajduk je bio u 21. minuti, ali je Lendrić zatresao gredu Sunarinog gola. Karlovac je vrlo teško živio u tom trenutku, a nakon Lendrića u dobroj prilici još se jednom našao Sharbini i Tomasov. Tri minute prije kraja prvog poluvremena dvojac Tomasov - Lendrić prevario je obranu Karlovca, ali je na asistenciju Tomasova malo zakasnio Lendrić.

Na samom kraju prvog poluvremena domaćini su imali šansu za poravnanje rezultata. Štefančić je neugodnu tukao s nekih 14 metara, ali je Subašić pravovremenom reakcijom odbio loptu u korner. Na početku drugog poluvremena Karlovac je uspio postići pogodak i poravnati rezultat. Naime, Iličić koji je u igru ušao na poluvremenu, lijepo je asistirao Stamboliji koji je s pet metara zakucao loptu u gostujući gol.

Samo par minuta nakon izjednačenja Hajduk je imao priliku da dođe u novo vodstvo. Dobro je pucao Lendrić, ali udarac mladog napadača još jednom brani Sunara. Reagirao je Balakov u 68. minuti te je u igru uveo Vukušića umjesto Kukoča. Međutim, ni to Hajduku nije pomoglo da dođe do pobjede. Čak su pred kraj utakmice domaćini u par navrata mogli doći i do sva tri boda.

Momčad Krasimira Balakova pokušala je doći do pobjede, ali je Karlovac puno bolje odigrao drugo poluvrijeme i na kraju zasluženo došao do boda. Tako se nastavila neugodna tradicija Hajduka u Karlovcu te Bili i dalje ostaju bez pobjede na stadionu pokraj Korane. Rezultat iz Karlovca najviše će obradovati Dinamo koji sada ima sedam bodova više od Hajduka.

• Obrisan korisnik03.10.2011. u 13:04
    mene interesira ko tu briše komentare,očigledno netko od administratora koji je malo teži hajdukovac pa nemoze živjet sa sobom kad pročita istinu.
  • GoGo703.10.2011. u 03:50
    Ja vidim, da ništa očito ne može proći, a da se ne iskritizira Mamić ili Dinamo, čak i neka nevezana utakmica između Karlovca i Hajduka. A prosuo si se odmah u startu. GNK Dinamo kao udruga građana je oslobođen od plaćanja poreza na dobit i kao takav je neprofitna organizacija. Ali ipak ima drugih... [više na forumu]