1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 15.10.2011, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1500
Suci: Ante Vučemilović (Osijek) Josip Havaić (Koprivnica), Tomislav Hudika (Varaždin)

Borna Rupnik • subota, 15.10.2011.

Nogometaši Zagreba iz Pule se vraćaju sa sva tri boda u džepu, za što je najzaslužniji Lovro Medić, koji je ušao kao zamjena i pogodio za pobjedu Pjesnika...

Josip Jurendić
39'
8
Igor Jugović
61'
28
Lovro Medić
70'

Utakmica Istre 1961 i Zagreba na stadionu Aldo Drosina dugo je "mirisala" na remi, no naposljetku su gosti imali razloga za slavlje, i to slavlje vrijedno barem privremenog uspona na četvrto mjesto prvenstvenog poretka.

Pamićeva momčad željnije je otvorila utakmicu, ponekad i s četvoricom izrazito ofenzivno orijentiranih igrača, no posebno dobrih prilika nije bilo sve do 26. minute. Tada su Abdurahimi i Dedić primorali Mancea na dvije uzastopne obrane, dok je s druge strane neometani Primorac iz kaznenog prostora pucao preko gola.

Nedugo potom je iskusni Lapić morao "čistiti" ispred bivšeg Pjesnika Špičića, no i jednima i drugima nedostajala je prava završnica. Istra 1961 uglavnom je bila neprecizna, dok je Zagreb često povlačio potez previše prije udarca.

Domaćini su prije odmora tražili i jedanaesterac zbog igranja rukom, a igru je zbog ozljede morao napustiti Pelaić, umjesto kojega je ušao Jurendić te ubrzo pripremio prigodi Mitroviću.

Nastavak su šansama otvorili Dedić i Milić, a najbolju je priliku Puljana zapucao Anđelković u 58. minuti, kada je na nekoliko metara od gola imao vremena i prostora, no pogodio je ravno u Vidakovića.

Vratar Zagreba s dvije se odlične obrane istaknuo u 74. minuti, a dva je pokušaja u posljednjih petnaestak minuta ubilježio i Alimi. No, oba su završila zamalo pored gola.

Igrala se 88. minuta kada je Zagrebov džoker s klupe, Medić - koji je ušao dvadesetak minuta prije kraja susreta umjesto Mitrovića - uspio uputiti udarac glavom i svladati Mancea za, pokazalo se, sva tri boda. U sudačkoj nadoknadi Štrok je povukao protunapad kojega iz vrlo izgledne situacije nije realizirao Dedić, no to nije umanjilo slavlje gostiju iz Kranjčevićeve.