1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 15.10.2011, 20:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8.000
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Kezele (Rijeka), Žudetić (Pula)

Vukušić načeo, Tomasov dovršio Osijek

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 15.10.2011.

U pretposljednjoj utakmici 11. kola MAXtv Prve lige Hajduk je pobijedio Osijek i smanjio Dinamovu prednost na četiri boda. Ante Vukušić "načeo" je Osječane, a Tomasov potvrdio pobjedu...

Hladnoća je prodijedila posjetu na poljudskim tribinama, no i u hladnoj jesenskoj večeri okršaj Hajduka i Osijeka došlo je pogledati oko 8.000 gledatelja. Hajdukov kiks iz Karlovca "prebrisao" je Dinamov posrtaj u Zadru, pa su splitske ambicije opet porasle.

Utakmicu je otvorio Osijek promašajem Miličevića u 7. minuti, a nakon nekoliko neuspješnih "simulacija", Hajduk je do vodsva stigao već u 10. minuti. Anas Sharbini je pucao s desne strane kaznenog prostora u bliži kut, odbila se lopta od unutarnjeg ruba vratnice do Ante Vukušića na drugoj, koji je sprema u mrežu za 1:0.

Nastavili su pritiskati Splićani svoje goste u prvoj trećini utakmice, no dalekometne pokušaje Anasa i Tomasova osječki vratar Kardum je zaustavljao. Činilo se da je Hajduk blizu drugog pogotka, no on je posve iznenada pao na drugoj strani.

Miličević je neugodnom loptom iz kornera prevario neodlučnog Subašića, a u gužvi ispred njega Goran Ljubojević je glavom skrenuo loptu u mrežu za izjednačenje.

No, Hajduk je brzo vratio prednost i to još jednim pogotkom Ante Vukušića. Najprije Vukušić nije iskoristio dobro proigravanje Ahmada Sharbinija, da bi u 39. minuti kapetan Hajduka još jednom dobro reagirao na odbijenu loptu i spremio je u mrežu za 2:1. Prethodno je Lima ubacio s lijevog krila, a osječki vratar ispustio loptu u skoku.

Mogao je i Ljubojević zabiti svoj drugi pogodak dvije minute kasnije, kad je izašao oči u oči sa Subašićem, no Hajdukov vratar mu je skinuo "zicer". Nakon kornera je i Lešković zaprijetio glavom, ali na odmor se ipak otišlo s prednošću domaćina.

Drugo poluvrijeme otvoreno je pokušajima na obje strane. Nije se Osijek povukao u svoju ljušturu, zbog negativnog rezultata nije imao ni razloga, pa je sijevalo u kaznenim prostorima na obje strane. Tomasov i Anas prijetili su Kardumu, Vrgoč i Ljubojević Subašiću. U 58. minuti greda je spasila domaća vrata od Ljubojevićevog pokušaja.

Umjesto da Osijek izjednači, Hajduk je zabio treći pogodak. Marin Tomasov odapeo je s lijeve strane kaznenog prostora u dalji kut u 61. minuti, Kardum je bio nemoćan, Splićani su poveli 3:1.

Pali su i Osječani nakon trećeg pogotka, nisu više bili opasni prema naprijed, a kad je Vrgoč zaradio drugi žuti karton u 77. minuti bilo je jasno da je Hajduk ostvario cilj i ubilježio nova tri boda.

Efikasni Vukušić, razigrani Anas, rastrčani Tomasov, indisponirani Inoha, sukus je Hajdukovih 90 minuta večeras. Osijek je u većem dijelu utakmice bio solidan, ali Hajduk je ipak zasluženo ubilježio tri boda s kojima se Dinamu približio na -4.

• Obrisan korisnik17.10.2011. u 11:25
    Faul je bio za žuti, ti si jedini koji se toga držiš, bilo je na loptu, Tomasov je stigao prvi, i Vrgoc ga je jedva dokacio, tako da ta ti prica pada u vodu. Ovo može biti crveni jedino ako igra Dinamo a sudi Bruno Marić ili Bebek...
  • Obrisan korisnik17.10.2011. u 03:29
    a,do ofsaja maglice ne bi ni došlo da je vrgoč prethodno umjesto prvog žutog dobio izravni crveni (što je trebao dobiti za klizeći sa dvije noge u tomasova) što ćemo sad ? jesi uopće vidio taj faul (ili si samo sažetak gledao)?
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 15:05
    zanimljivi su ovi minusi za Nozha, tj kako ih Hajdukovci udaraju. Ne bi pogledali sa realne strane kada se dogodi nešto ovako, a kada se dogodi njima onda bi istupali iz lige. Je, drugi žuti je trebao biti, faul je čist, ali do tog faula ne bi ni došlo da pola minute ranije nije dosuđen nepostojeci... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 12:30
    ajt, bar nema dizanja u nebesa, sad ćemo ovo, sad ćemo ono, napokon ste se opametili i shvatili da ne dolazi sve preko noći :)
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 10:19