MAXtv Prva liga, 11. kolo, 14.10.2011, 18:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 4.000
Suci: Andrej Burilo, Conjar (oba Osijek), Menđušić (Vinkovci)

Borna Rupnik • petak, 14.10.2011.

Iako je Dinamo pogotkom Fatosa Beqiraja poveo na Stanovima, Luka Begonja i Ivan Santini donijeli su preokret pa je hrvatski prvak morao potpisati prvu ovosezonsku ligašku kapitulaciju...

Ante Sarić
18'
14
Ivan Ćurjurić
68'
26
Josip Ivančić
90'
Dalibor Zebić
11
(do 46')
99
(do 82')
Krunoslav Jurčić

Oprez Dinamovog trenera Krunoslava Jurčića uoči gostovanja u Zadru pokazao se opravdanim. Domaćin je dobrom borbenom igrom zadao Zagrepčanima prvi prvenstveni poraz - na Stanovima je bilo 2:1.

Međutim, 15. minuta utakmice nije sugerirala takav rasplet jer su gosti svoju prvu pravu priliku na susretu pretvorili u vodstvo. Na pravom se mjestu našao crnogorski reprezentativac Fatos Beqiraj i matirao Antonija Ježinu, ali nakon toga Zadar je zaigrao bolje.

Gdje je lopta?

U zadarskim nastojanjima da u posljednjim minutama utakmice sačuvaju pobjedu pomogli su i domaći skupljači lopti jer u dva navrata lopte za izvođenje Dinamovih prekida - nije bilo. Stvar je spašavao Luis Ibanez trkom do vreće s loptama.

Prvu je šansu za poravnanje propustio najbolji strijelac Zadra Ivan Santini, no on u 21. minuti glavom nakon udarca iz kuta promašuje gol Ivana Kelave, a Igor Banović zamalo je neprecizan sedam minuta poslije. Ipak, nagrada za zadarski trud stigla je u 41. minuti.

Tada raspoloženi Antonio Mršić pronalazi Luku Begonju, a njemu Kelava prvi udarac brani, ali je na odbijenu loptu nemoćan i Begonja trese mrežu za poravnanje.

U nastavku je Dinamo mogao do nove prednosti, ali se Ivan Krstanović ne snalazi dovoljno dobro u gužvi te ubrzo stiže kazna. Raspucani Santini pogodio je u 56. minuti iz slobodnog udarca, kada se lopta od vratnice odbila u mrežu na veliko veselje domaćih navijača.

Taj je pogodak ipak trgnuo Jurčićeve nogometaše. U igru je ušao i Mateo Kovačić, Dinamo je uspio pritisnuti Zadrane, ali do pogotka nije mogao. Najčešće je pucao Luis Ibanez, kako iz prekida, tako i iz igre, ali bez pravog učinka.

Najbliže su izjednačenju Zagrepčani stigli u 83. minuti poslije lijepog prodora Sammira, kada je potez previše povukao Kovačić, te u sudačkoj nadoknadi, kada je domaća obrana zaustavila udarac Jerka Leke.

Santini je u završnoj fazi utakmice imao priliku za još jedan pogodak, no neće previše žaliti - upravo je njegov, pokazalo se pobjedonosni, pogodak zasluženo srušio Dinamov prvenstveni niz nepobjedivosti. Osokoljeni Zadrani u idućem kolu idu na noge Cibaliji, a Dinamo se ponovno okreće Ligi prvaka i srazu s Ajaxom.

• Obrisan korisnik15.10.2011. u 13:27
    Ovaj Burilo (Osijek) je doslovno očerupao Zadar sa tim žutim kartonima. Nadam se da neće sutra Trampus (Osijek) isto napraviti i sa Rijekom jer će otputovati bez pola momčadi u Maksimir - (12. Kolo).
  • Mihalj15.10.2011. u 10:58
    ma ionak kupujemo santinija sam se dokazivao protiv nas
    Mihalj
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 00:34
    Bravo.Zadrani spasavaju prvenstvo.Ja sam Dinamovac,ali radije gledam Dinamo svake godine drugi u dobrom (i regularnom) prvenstvu ,nego uvijek prvi u slabasnoj ligi.
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 00:31
    pretpostavljam da je ljutnja na nezalaganje,naravno da se poraz može svakom dogodit i neka se dinamu događa što češće što se mene tiče :)
  • Obrisan korisnik14.10.2011. u 23:58
    Čestitke Zadru na dobro igri, ali stvarno ne razumijem ovo pljuvanje odmah, zar moraju svaku dobit, kakvo bi to prvenstvo bilo da Dinamo svaku dobije, valjda i drugi klubovi se trude da pobjede.