Vodeni sportovi

Dubrovčani projurili Zagrebom

Matej Milanović • subota, 15.10.2011.

Jug je iskoristio lošu pucačku večer Mladosti i došao do uvjerljive pobjede od 10:5. Ključan je bio Nikola Janović sa četiri pogotka.

MLADOST - JUG CO 5:10 (1:1, 2:4, 2:3, 0:2)

Jadranska liga, 5. kolo, Zagreb

Mladost: Pavić, Radu 1, I. Milaković 1, Letica, Pavičić, Vukičević 1, Udovičić 1, K. Milaković, Bebić, Gagulić, Hinić 1, Mallarach, Bukić, Miloš, Trener: Kobeščak.

Jug: Vićan, Vranješ, Sutić, Janović 4, Joković 2, Pavlović 1, Marković, Bušlje, Karač 1, Dobud 2, Macan, Obradović, Perčinić, Goreta, Trener: Fatović.

Suci: Štampalija (Šibenik), Brala (Rijeka)

Igrač više: Mladost 2/8, Jug 3/8

Peterci: Mladost -, Jug 1/1

U Zagrebu su se po prvi put ove sezone susreli Mladost i Jug. Na početku susreta obje su momčadi bile neuspješne u napadu i niti situacije s igračem više nisu bile dovoljne za vidjeti zgoditak. Najbolju priliku je u tim početnim minutama imao Vanja Udovičić koji je sam pred Vićanom promašio zicer.

Prvi gol postigao je Vukičević nakon čak sedam minuta igre, no već prije prvog odmora Dobud je izjednačio na 1:1. U drugoj dionici Pavlović i Karač odveli su Jug na 3:1. Do kraja poluvremena Dubrovčani nisu ispustili prednost te su na veliki odmor otišli s 5:3.

Početkom treće dionice Janović je povisio na 6:3 i definitivno prelomio susret. Do kraja te četvrtine obje su momčadi dvaput zatresle mrežu te se na posljednji odmor otišlo pri 8:5 za Jug. U zadnjoj dionici Jug je potvrdio pobjedu s još dva gola za konačnih 10:5. Najbolji strijelac kod Juga bio je Janović sa četiri pogotka, a kod Mladosti su petorica igrača postigla gol.

Utakmicu je obilježila očajna realizacija Mladosti, koja je promašila nekoliko stopostotnih prilika, a u par navrata nije ni imala sreće sa šutevima koji su se zaustavljali na vratnici, ili na crti Vićanovog gola. Jug je, pak, nakon slabijeg početka u ostatku susreta bio ubojit te je zasluženo došao do visoke pobjede.

Što se igrača više tiče, oba su sastava bila iznimno loša. Mladost je realizirala samo dvije od osam prilika s igračem više, a Jug je bio tek malo bolji s tri zgoditka iz osam šansi. U idućem kolu Jug ugošćuje Budvu, a Mladost ide na teško gostovanje kod Primorja.

• Obrisan korisnik16.10.2011. u 04:13
    a i jug je zabio 4/8 igrača više - ili ako ćemo čisto statistički kod gola pavlovića isključeni igrač se već vraćao, pa se može pisati i 3, ali nikako 1. s druge strane i mladost je zabila 2 puta (a ne jednom).
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 04:12
    marsa... to je ipak bio janović ;) inače tekst je intoniran kao da mladost nije imala sreće?! pa odigrali su očajno i da im suci nisu pomagali, da jug nije pokušao nekoliko atrakcija pred kraj, bilo bi i više od 5 razlike.
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 03:12
    Ipak se zna tko je gazda u HR-vaterpolu ;) Bravo Jugasi!
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 22:48
    milaković nije nikako mogo povisit na 6:3 kako pise u tekstu, jer je milakovic igrac mladosti, a ne juga...