Vodeni sportovi

Jadran pao na Utrinama

Ana Legradi • nedjelja, 16.10.2011.

U petom kolu regionalne Jadranske vaterpolo lige zagrebački Medveščak je ugostio splitski Jadran i nakon poraza od jakog Pro Recca u prošlom kolu upisao pobjedu od 14:8.

VK MEDVEŠČAK - VK Jadran ST 14:8 (4:2, 3:3, 5:0, 2:3)

Zagreb, bazen Utrine, Triglav Jadranska vaterpolo liga, 5.kolo
Gledatelja: oko 100 Suci: Tomislav Copić (Šibenik), Aleš Blažić (Ičići)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić 2, Babić 2, Čule 2, Jakovac 2, Kučević, Martinić 3, Benić 1, Kolar, Geratović 1, Ćuk, Samodol, Pocrnić, Blažević 1. Trener: Damir Vincek

VK JADRAN ST: Kačić, Milardović 1, Vukić 1, Letica, Gluhaić 1, Tonković, Ivanković 2, Bautović, Vegar, Rabadan 2, Banovac, Visković 1, Vlaić, Divković. Trener: Mirsad Zajmović

IGRAČ VIŠE: VK Medveščak 5/10, Jadran ST 3/15

PETERCI: VK Medveščak -, VK Jadran ST -

Medveščak je sinoć u petom kolu Jadranske lige porazio splitski Jadran s istim rezultatom s kojim je u srijedu upisao poraz od talijanskog prvaka Pro Recca, 14:8. Medvjedi su pobjedom vratili samopouzdanje u momčad pred današnji ždrijeb Euro Kupa. Jadran je s druge strane upisao treći uzastopni poraz, a u sljedećem kolu im u goste dolazi teški protivnik, Pro Recco.

Do kraja prvog poluvremena Splićani su držali rezultat na dva gola razlike, ali u trećoj četvrtini domaćini mrežu Kačića tresu pet puta čime su gotovo riješili susret. Martinić se istaknuo s tri pogotka, a kapetan Čule je vodio momčad do pobjede odličnom obranom i postignuta dva pogotka.

Medvjedi danas očekuju ždrijeb Euro Kupa. U sljedećem kolu Jadranske lige putuju u goste kod Šibenika, 26. listopada. Zagrepčani su pobjedom nad Jadranom osigurali četvrtu poziciju u ligi s devet bodova, samo jedan manje od trećeplasiranog Juga i dva više od petoplasirane Mladosti. Jadran će 26. listopada pokušati što bolje odigrati protiv Pro Recca u svojem bazenu.