Vodeni sportovi

Novi uspjeh POŠK-a

Marko Domljanović • nedjelja, 16.10.2011.

Nakon pobjede protiv Budve, vaterpolisti splitskog POŠK-a ostvarili su još jedan odličan rezultat. Na gostovanju kod europskog prvaka iz 2009. godine Splićani su uzeli bod.

PRIMORAC - POŠK 9:9 (2:1, 3:2, 2:3, 2:3)

Kotor, Jadranska vaterpolo liga, 5. kolo
Suci: Mladen Rak (Dubrovnik), Stanko Ivanovski (Herceg Novi)

PRIMORAC: Kralj, Lučić, Marković 1,Gopčević 1, Brguljan 1, Đurović, Car 2, Krivokapić, Fanfani, Paunović, Popović 2, Murišić 2, Krivokapić, Čučković

OVK POŠK: Jelovina, Lušić 2, Prižmić, Franičević 1, Buha 1, Matutinović 1, Sarić 2, Maras 1, Jaić, Scherbl, Jakaša Franičević 1, Bujas, Travnikar

Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su u prvom poluvremenu neprekidno bili u vodstvu. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 2:1, a u drugoj Primorac dolazi i do tri pogotka prednosti, ali POŠK ipak nekako uspijeva zadržati priključak i na poluvremenu je 5:3.

Međutim, u drugi dio puno bolje ulaze gosti i rade seriju od 3:0 za prelazak u vodstvo, ali tada Primorac uzvraća sa nova dva pogotka i opet dolazi do prednosti.

Činilo se da je priča završena nakon što su domaćini postigli još dva gola na otvaranju posljednje četvrtine, ali Splićani se nisu predavali i brzo uzvraćaju istom mjerom, a tri minute prije kraja Buha pogađa za 9:9. Iako su obje momčadi imale prilike s igračem više da riješe utakmice u svoju korist, rezultat se nije mijenjao čime će sigurno puno zadovoljniji biti gosti.

Car, Popović i Murišić bili su najbolji strijelci Primorca sa po dva gola, a isti učinak su na suprotnoj strani imali Lušić i Sarić.