Vodeni sportovi

Pro Recco bez milosti

Vedran Filipović • nedjelja, 16.10.2011.

Vaterpolisti Primorja Erste Banke doživjeli su drugi uzastopni poraz u Jadranskoj ligi. Nakon prošlotjednog posrtaja u Gružu, ovoga puta bolja je bila najskuplja, a vjerojatno i najbolja svjetska momčad Pro Recco rezultatom 15:8.

PRO RECCO - PRIMORJE EB 15:8 (5:2, 3:2, 3:0, 4:4)

Pro Recco: Pastorino, Figari , Madaras, Figlioli , Kasas 2, Felugo 2, Filipović 1, Perrone 2, Pijetlović 3, Zloković, Ivović 2, Molina, Prlainović 2, Sukno 1. Trener: Giuseppe Pino Porzio.

Primorje EB: Car, Glavan, Brala, Krapić 2, Varga 3, Franković 2, Peroš, Jelača, Muslim 1, barać, Šetka, Garcia, Radić, Buljubašić. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: Pro Recco 5/8, Primorje EB 1/8

Peterci:: Pro Recco 1/3, Primorje EB 1/1 Suci: Radičević, Savinović (oba Dubrovnik)

Put u Sori nikada nije lagan, dapače, poraz se unaprijed upiše. Ali, bez Daniela Varge i Frana Paškvalina Primorje je zaista išlo na izlet kod moćnog Pro Recca koji je ranije istog dana odigrao utakmicu protiv Camoglia kojeg vodi Emil Nikolić i u čijim redovima igra Ivan Sukno, doduše u nešto izmijenjenom sastavu.

Nije bilo previše dvojbe oko pobjednika, krenuli su domaćini silovito. Pijetlović i Prlainović su prvi zatresli gostujuću mrežu, ali ubrzo je uzvratio Krapić. No, Talijani golom Feluga odlaze na 4:1, a Vargin gol poništava Perrone za 5:2 u prvoj četvrtini.

Primorjaši su uspjeli smanjiti na 6:4 golovima Muslima i Varge, ali su već do poluvremena Sukno i Filipović vratili prednost dominatnim domaćinima koji su je uspjeli sačuvati do kraja. Pro Recco je i u ovoj utakmici pokazao svoju snagu i zbilja je teško očekivati da će im netko uzeti bodove, barem u ovom dijelu sezone.

Momčad Zorana Roje je još u procesu uigravanja kojeg je dodatno usporila ozljeda palca desne ruke Daniela Varge koji je jako potreban Riječanima u bazenu. Sljedeće kolo na rasporedu je derbi između Primorja i Mladosti na Kantridi.