Vodeni sportovi

Prva pobjeda Jadrana iz Herceg Novog

Zvonka Keliš • nedjelja, 16.10.2011.

U petom kolu Jadranske vaterpolo lige momčad Jadrana iz Herceg Novog stigla je do pobjede u gostima kod Budve. Vaterpolisti Jadrana slavili su 11:9.

Budva - Jadran HN 9:11 (3:4, 1:3, 4:3, 1:1)

BUDVA - Bazen "Dragan Trifunović"; Gledatelja: 200
Suci: Curić/Franulović (HRV)

Budva: Lazović (6 obrana); Tičić, Ćetković, Đurđić, Danilović 3, Ljubanović, Brguljan 1, Radović, Vukčević 2, Milošević 2, Trbojević 1, Jokić, Vukmirović, Radunović
Trener: Drago Pejaković

Jadran HN: Šćepanović (7 obrana); Gojković 3, Sekulić, Sarić 2, Tešanović, Vidović, Latinović, Baničević, Premuš 3, Subotić 1, Beltrame, Tomašević, Kandić, Krizman 2
Trener: Ivica Tucak

Igrač više: Budva: 13 (6); Jadran HN: 9 (2)
Peterci: Budva: 1/1; Jadran HN: 1/1

Nakon dva remija te dva poraza, vaterpolisti Jadran Herceg Novog stigli su do svoje prve pobjede. U sklopu petog kolu Jadranske vaterpolo lige bili su bolji od momčadi Budve 11:9.

U Budvi je momčad Jadrana vodila od samog starta te je čak šest puta imala prednost od tri pogotka. S druge strane, vaterpolisti Budve upisali su svoj drugi uzastopni poraz nakon što su u četvrtom kolu poraženi od POŠK-a.

Zanimljivo je bilo u prvoj četvrtini koju su gosti dobili s 4:3 da bi potom u drugoj bili uvjerljivi s 3:1. U trećoj četvrtini domaćin je pokazao što zna te je slavio 4:3, no s 1:1 u posljednjoj četvrtini pobjeda odlazi gostima iz Herceg Novog.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Gojković i Premuš sa po tri postignuta pogotka, dok je najbolji kod Budve bio Danilović također s tri gola.

Šesto kolo vaterpolistima Budve donosi gostovanje kod dubrovačkog Juga, dok će Jadran ugostiti momčad Primorca.