Maccabi s lakoćom prošao Široki

Ante Zovko • subota, 22.10.2011.

Maccabi iz Tel Aviva s lakoćom je prošao gostovanje na Pecari kod Širokog. Domaćin je bio ravnopravan tek u prvoj četvrtini, a onda su Izraelci prelomili utakmicu.

Maccabi je slavio 84:60 protiv mlade momčadi Širokog koja nije uspjela ozbiljnije ugroziti favorita ovosezonskog regionalnog natjecanja.

Utakmica će ostati značajna za Široki jer je u njoj zaigrao Domagoj Bošnjak, član hrvatske kadetske reprezentacije koja se ljetos okitila europskim zlatom. Bošnjak je sa 16 godina, šest mjeseci i 13 dana postao najmlađi igrač Širokog koji je zaigrao u regionalnoj ligi.

Pilepić i Šakić dali su najveći doprinos u prvoj četvrtini koju je Široki završio sa minimalnim zaostatkom, 23:21. U tom periodu dobro je funkcionirala trica Širokog (5/10), a Richard Hendrix sa sirenom je osigurao vodstvo Izraelcima. Međutim, gosti su prelomili susret u drugo četvrtini povevši 17 razlike serijom 19:3. Na poluvrijeme se otišlo s 50:33.

Široki nije uspio ugroziti to vodstvo. Pilepić je četvrtom svojom tricom smanjio na 52:39 i podigao publiku na noge, ali Eliyahu i Pnini uzvraćaju i rezultat je ubrzo 64:44. Maccabi je vješto održavao prednost, a domaćin se mogao utješiti jedino činjenicom da je dobio treći period 18:16. U posljednjoj četvrtini gosti opet dižu ritam i povećavaju konačnu razliku.

Pilepić je s 18 poena bio najefikasniji kod domaćina. Imao je i pet asistencija te jednu ukradenu loptu. Šakić je upisao 12 poena i četiri skoka, Barać sedam poena, četiri skoka i dvije ukradene lopte, a Butorac pet poena, jedan skok, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Eliyahu je ubacio 19 poena, Hendrix 16 uz četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte. Ohayon je skupio deset poena, pet asistencija i pet ukradenih lopti te bio ključan faktor u drugoj četvrtini. Schortsanitis je ubilježio 13 poena (pet skokova), a Papaloukas dva poena, pet skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

• Kaktus Car23.10.2011. u 11:28
    Također bi bilo lijepo kada bismo konačno bili pošteđeni konstantnih priča o tome kako su hercegovci najveće hrvatine i sličnih ničim utemeljenih bljezgarija.
    Kaktus Car
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 01:14
    kaktus ne seri.osobno sam veliki navijač cibone,i smatram da je široki hrvatski klub.pozdrav svim hrvatima iz hrceg-bosne!! HEA HEA CIBOSI
  • Obrisan korisnik22.10.2011. u 23:45
    moj kaktuse siroki je hrvatskiji klub nego bilo koji od ova tri zg klub.
  • narada10822.10.2011. u 22:14
    Cibona dobila Lasko
    narada108
  • Kaktus Car22.10.2011. u 21:40
    A gdje je izvješće s utakmice Zlatorog - Cibona? Prije smo dobili izvješće s utakmice koja je završila kasnije i u kojoj nije sudjelovao niti jedan klub iz Hrvatske nego s Cibonine utakmice?